X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francuskie media o spotkaniu prezydentów Polski i Francji

28.10.2021 14:00
Francuskie media piszą o ociepleniu relacji na linii Paryż-Warszawa po spotkaniu Andrzeja Dudy z Emmanuelem Macronem.
Audio
  • Francuskie media o spotkaniu prezydentów Polski i Francji [posłuchaj]
Spotkanie Andrzeja Dudy i Emmanuela Macrona
Spotkanie Andrzeja Dudy i Emmanuela MacronaPAP/EPA/YOAN VALAT

Prezydenci rozmawiali między innymi o współpracy gospodarczej i obronności. Spotkanie było też poświęcone relacji Warszawy z Brukselą.

Według francuskich mediów, w przeciwieństwie do państw Unii Europejskiej, które chcą nałożyć sankcje na Polskę, Paryż opowiada się za dialogiem z Warszawą w sprawie praworządności. „Spotykając się z polskim prezydentem, Emmanuel Macron stawia siebie w roli mediatora” - skomentowała telewizja France 24. 

"Atmosfera jest zdecydowanie bardziej rozluźniona między Warszawą i Paryżem niż między Polską a Unią Europejską" - zauważył dziennik L’Opinion. Komentator gazety stwierdził, że relacje polsko-francuskie są - jak to ujął - „na najwyższym poziomie” jeżeli chodzi o kwestie atomu i współpracy obronnej. 

Podczas wczorajszego roboczego spotkania prezydenci Francji i Polski zgodzili się co do potrzeby przezwyciężenia różnic w Unii Europejskiej i rozwijania polsko-francuskiej współpracy w dziedzinie energetyki. Prezydenci rozmawiali także o kryzysie migracyjnym na białoruskiej granicy i o udziale polskich żołnierzy w operacji europejskiej przeciwko dżihadystom w Mali, prowadzonej pod dowództwem Francji.

IAR/ks