Polskie Radio
Section05
prezydent

Co zrobi prezydent ws. ustawy o weryfikacji covidowej? Paweł Szrot: trzeba wyważyć racje

Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot został zapytany, jaką decyzję prezydent podejmie ws. ustawy o weryfikacji covidowej, jeśli Sejm ją uchwali. - Projekt o weryfikacji covidowej dotyka wrażliwych kwestii danych. Trzeba wyważyć racje tych, którzy mówią, że jest potrzebny do walki z epidemią i tych, którzy bronią praw do ochrony danych - powiedział Paweł Szrot. Podkreślił również, że Andrzej Duda jest za dobrowolnością szczepień przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie szczepienia prawo ustawa prezydent Andrzej Duda POLSKA polityka

"Agresja będzie miała dla Rosji dużą cenę - sankcji i ofiar". Kumoch podsumował polsko-ukraińskie rozmowy

- Nieważne, czy nazwiemy ją małą, czy dużą agresją, będzie miała dla niej dużą cenę. Przede wszystkim będzie to cena w postaci sankcji, a po drugie będzie to cena w postaci doprowadzenia do ofiar, również po swojej stronie - poinformował podczas briefingu Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej. Przed południem zakończyły się w Wiśle konsultacje prezydentów Polski i Ukrainy. Tematem dwucrozmów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego była sytuacja wokół granic Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prezydent Ukraina Rosja Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Jakub Kumoch

"Pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń". Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Babci i Dziadka

Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. "Babcie i dziadkowie, bogaci w życiową wiedzę i mądrość wspierają dzieci i pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków; dziękujemy za to" - napisała para prezydencka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Dzień Babci Dzień Dziadka Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda społeczeństwo

Szrot: prezydent ma nadzieję na jednolite stanowisko Zachodu ws. Rosji

- Widzimy od pewnego czasu, że niektóre państwa europejskie zdają się przyjmować inną optykę w spojrzeniu na sprawę Rosji i jej polityki niż większość krajów Zachodu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, odnosząc się do doniesień o niezgodzie Niemiec na odcięcie Rosji od bankowego systemu SWIFT w razie eskalacji rosyjskiej agresji względem Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia prezydent Ukraina Rosja Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Paweł Szrot Katarzyna Gójska

"Dzień Polski Pekin 2022". Prezydent: wyniki sportowe budują prestiż państwa

- Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ogromne znaczenie dla budowania prestiżu państwa, jego siły w przestrzeni międzynarodowej, mają wyniki sportowe, występy reprezentantów, z których najważniejsze zawsze są te, które dzieją się na igrzyskach olimpijskich - powiedział Andrzej Duda. Prezydent nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym na rzecz działalności polskiego ruchu olimpijskiego oraz życzył polskim sportowcom sukcesów w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie SPORT Andrzej Duda POLSKA prezydent społeczeństwo

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Kościołów. "Dziękuję za postawę współdziałania w niesieniu dobra"

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Polsce oraz Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Przybyłym do Pałacu Prezydenckiego podziękował przede wszystkim za słowa nadziei i otuchy wlewane w serca wiernych w trudnym czasie pandemii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent Kościół wiara religia mniejszości narodowe chrześcijaństwo katolicyzm służby i bezpieczeństwo pandemia koronawirus COVID-19 Kościół katolicki

Zmarł przewodniczący PE David Sassoli. Prezydent i premier złożyli kondolencje

W wieku 65 lat zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli kondolencje. "Składam głębokie wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom" - napisał prezydent na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  David Sassoli Parlament Europejski Europa śmierć odeszli 2022 Mateusz Morawiecki premier Andrzej Duda prezydent ŚWIAT