Polskie Radio
Section05
prezydent

Wręczono Krzyż Wielkiego Orderu Zasługi rodzinie Edwarda Mosberga. Prezydent: honorujemy strażnika pamięci o Zagładzie

- Honorujemy dzisiaj osobę o wybitnych zasługach na rzecz dialogu między Polakami i Żydami, strażnika pamięci i propagatora wiedzy o Zagładzie - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi rodzinie Edwarda Mosberga w nowojorskim Konsulacie Generalnym RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holokaust Andrzej Duda Żydzi prezydent

Prezydent Duda: bezpieczeństwo Polski jest najwyższą troską. Gwarantuje je nowoczesna broń

Andrzej Duda powiedział, że modernizacja polskiej armii jest koniecznością gwarantującą Polsce bezpieczeństwo i zachowanie suwerenności. Prezydent spotkał się z mieszkańcami Bodzentyna, w związku z obchodami 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo Andrzej Duda prezydent regiony świętokrzyskie Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Ukraina Rosja

Polska pomoc w walce z Rosją. Prezydent: dziś Ukraińcy bronią wolności swojej i naszej

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 160. rocznicy powstania styczniowego, które odbyły się w Bodzentynie, w województwie świętokrzyskim. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że wspólnota Polaków, Litwinów i Ukraińców jest widoczna i wspiera walkę o wolność tak samo jak podczas niepodległościowego zrywu z 1863 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda prezydent Ukraina wojna 2023 serwis wschodni Rosja wojna na Ukrainie regiony świętokrzyskie

Prezydent: dzisiejsza Polska jest wielkim zwycięstwem powstańców styczniowych

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 160. rocznicy powstania styczniowego w Bodzentynie w województwie świętokrzyskim. Jak podkreślił, to, że dziś żyjemy w wolnym, coraz bardziej dostatnim kraju, zawdzięczamy także bohaterstwu uczestników tego zrywu niepodległościowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie polityka Andrzej Duda prezydent HISTORIA Powstanie Styczniowe

Prezydent Duda: chcę i staram się, aby modlitwa o pokój ten pokój przyniosła

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Podkreślił w swoim wystąpieniu, że czasy, których dożyliśmy, są ogromnie trudne. - Wierzę w to głęboko i staram się działać w miarę swoich możliwości, aby ta modlitwa o pokój ten pokój rzeczywiście przyniosła - mówił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Andrzej Duda prezydent wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni mniejszości narodowe

Orzeł, Pogoń, Michał Archanioł. Historia chorągwi powstania styczniowego na kanale prezydenta

Historia chorągwi oddziałów powstania styczniowego stanowi kanwę filmu, który od soboty można obejrzeć na kanale prezydenta Andrzeja Dudy na YouTube. Kustosze Muzeum Wojska Polskiego przedstawiają w nim historię chorągwi oddziału Jurijewicza oraz prezentują miejsce, w którym mieściła się ostatnia kwatera konspiracyjna Romualda Traugutta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski Sejm Powstanie Styczniowe prezydent