Polskie Radio
Section05
prezydent

24. Świąteczna Zbiórka Żywności. Para prezydencka zachęca do włączenia się w akcję

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do włączenia się w 24. Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Banki Żywności. Powinniśmy dzielić się dobrem również z nieznajomymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda prezydent kancelaria prezydenta dobroczynność pomoc święta Boże Narodzenie

"Jasno, jednoznacznie i w punkt". Prezydent skomentował wypowiedź niemieckiego kardynała o Polsce

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi kardynała Gerharda Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół Polski. "Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce" - zaznaczył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller w rozmowie z agencją Kath.net.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Andrzej Duda prezydent

"Nie zgadzamy się na dyktat". Prezydent o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

- Nie zgadzamy się na wprowadzenie rozwiązań pozatraktatowych - podkreślił na konferencji prasowej w Wilnie prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, takie stanowisko w sprawie wprowadzenia mechanizmu praworządności do budżetu UE przedstawił prezydentowi Litwy Gitanasowi Nausedzie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT fundusze unijne fundusze ue budżet ue budżet UE 2021-2027 Andrzej Duda prezydent Litwa Europa

"Wieczna pamięć zamęczonym". List prezydenta Andrzeja Dudy w 80. rocznicę zamknięcia warszawskiego getta

- Upamiętnienie Holokaustu jest moralnym obowiązkiem całej ludzkości, ale w jeszcze większym stopniu spoczywa on na obywatelach wolnej Rzeczypospolitej - mieszkańcach ziemi, na której niemieccy naziści utworzyli "fabryki śmierci" - podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA getto warszawskie historia Polski II wojna światowa Żydzi HISTORIA Warszawa mazowieckie Andrzej Duda prezydent

"Obowiązek urzeczywistniania polskich interesów". List prezydenta do pracowników służby zagranicznej

Prezydent Andrzej Duda spodziewa się, że przyszły rok będzie wciąż upływał w cieniu pandemii i jej długofalowych skutków, poprosił też polskich dyplomatów o podjęcie wysiłków na rzecz ściślejszej europejskiej współpracy medycznej. Pandemia nie zmieniła jednak rozumienia polskiej polityki zagranicznej jako "obowiązku urzeczywistniania polskich interesów narodowych przy poszanowaniu międzynarodowych pryncypiów i norm". Z okazji Dnia Służby Zagranicznej głowa państwa skierowała list do jej członków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski prezydent Andrzej Duda

Prezydent: nie ma żadnych wątpliwości, że wyrok TK ws. aborcji powinien być opublikowany niezwłocznie

- Nie ma żadnych wątpliwości, że wyrok wydany przez TK ws. aborcji powinien być opublikowany niezwłocznie; skoro nie jest publikowany, to rozumiem, że występuje jakaś uzasadniona przyczyna braku tej publikacji - powiedział w piątek podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej" prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny aborcja protest Andrzej Duda prezydent społeczeństwo