Polskie Radio
Section05
prezydent

"Wobec wciąż szalejącej pandemii". Prezydent modlił się na Jasnej Górze

Prezydent Andrzej Duda modlił się na Apelu Jasnogórskim za Ojczyznę. "Wobec wciąż »szalejącej« pandemii koronawirusa, z modlitwą za Ojczyznę i Rodaków rozsianych na świecie, na Jasną Górę przybył prezydent Andrzej Duda" - poinformowano w mediach społecznościowych Sanktuarium. Zamieszczono także zdjęcia modlącego się prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara katolicyzm aktualności katolickie społeczeństwo chrześcijaństwo Jasna Góra koronawirus wirus pandemia COVID-19 zdrowie prezydent Andrzej Duda POLSKA

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda złożył do PKW dodatkowe ponad 120 tys. podpisów

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy złożył w czwartek do Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe ponad 120 tysięcy podpisów poparcia dla ubiegającego się o reelekcję urzędującego prezydenta. O północy mija termin rejestracji kandydatów w wyborach prezydenckich. W tym celu należy złożyć do PKW 100 tysięcy podpisów poparcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent wybory wybory prezydenckie

Prezydent: ogromna szansa, że rozwiązania dot. "tarczy antykryzysowej" zostaną przyjęte w zgodzie

- Nikt nie ma wątpliwości, że kryzys, który został wywołany przez koronawirusa, będzie głęboki i dotknie także Polskę - podkreślił Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent ocenił, że istnieje ogromna szansa, iż rozwiązania dot. tzw. tarczy antykryzysowej zostaną przyjęte przez parlament w zgodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Koronawirus w Polsce Andrzej Duda tarcza antykryzysowa

Kidawa-Błońska zmieniła zdanie ws. terminu wyborów. Poseł PiS: powodem niekorzystne sondaże

Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie wyborów prezydenckich i domaga się ich przesunięcia na inny termin. W ocenie polityków PiS na jej stanowisko wpłynęły pogarszające się notowania. Posłowie PO odpowiadają, że powodem decyzji kandydatki KO jest troska o zdrowie Polaków. - Na jej postawę wpłynął mix różnych wydarzeń - ocenia dr Bartłomiej Biskup politolog z UW.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie Małgorzata Kidawa-Błońska Ryszard Terlecki prezydent koalicja obywatelska

Prezydent: proponuję czasowe zwolnienie ze składek ZUS dla niektórych przedsiębiorców

- Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda ZUS POLSKA społeczeństwo ubezpieczenia koronawirus Koronawirus w Polsce ekonomia przedsiębiorstwo przedsiębiorca

"Przed nami decydujący czas". Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy na czas epidemii koronawirusa

- Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią. Apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację, jeszcze większą dyscyplinę: zostańmy w domach, stosujmy się do wydawanych zaleceń, nie ryzykujmy życiem i zdrowiem własnym oraz innych osób - powiedział w orędziu prezydent Andrzej Duda.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Koronawirus w Polsce

Premier: zbudujemy fundusz w wysokości co najmniej 30 mld zł na inwestycje publiczne

- Inwestycje publiczne mają być jednym z filarów pakietu antykryzysowego dla polskiej gospodarki - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Fundusz w wysokości co najmniej 30 mld zł będzie wzmacniać wydatki m.in. na drogi samorządowe, cyfryzację, modernizację szkół oraz transformację energetyczną.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce inwestycje premier prezydent fundusze unijne GOSPODARKA

Błażej Spychalski: prezydent przedstawi dziś konkretny plan wsparcia dla przedsiębiorców

- Pan prezydent odbył wiele rozmów z panem premierem, z ministrami w kwestii konkretnego pakietu pomocowego dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców. I dzisiaj na posiedzeniu Rady Gabinetowej taki konkretny pakiet wsparcia będzie przedstawiony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Błażej Spychalski prezydent Koronawirus w Polsce polityka zdrowie choroby zakaźne Grzegorz Jankowski