Polskie Radio
Section05
prezydent

"Zaniechanie i przeoczenie". Senator Skurkiewicz o pensji dla pierwszej damy

- Podnosimy minimalne pensje i minimalne stawki godzinowe. Również najważniejsze osoby w państwie, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność, powinny mieć odpowiednie wynagrodzenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, senator PiS i wiceszef MON, komentując projekt ustawy podwyższającej zarobki parlamentarzystów i najważniejszych urzędników państwa.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Senat prezydent premier

"Widzimy obrazy podobne do tych z sierpnia 1980". Cezary Krysztopa o wydarzeniach na Białorusi

- To, co widzimy na Białorusi, to obrazy wzruszające. W sensie politycznym trudno powiedzieć, kto może być przywódcą na opozycji. A w warstwie społecznej, w przekazach dominuje czynnik ludzki. Ma miejsce jakaś cywilizacyjna zmiana wśród Białorusinów - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Solidarność prezydent Białoruś Aleksander Łukaszenka

"Jedne z najbardziej symbolicznych w historii Wojska Polskiego". Prezydent wręczył nominacje generalskie

- Dzisiejsze nominacje generalskie są jednymi z najbardziej symbolicznych w historii Wojska Polskiego, które ma poczucie kontynuowania tradycji zwycięzców w bitwie warszawskiej - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich w Pałacu Prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  wojsko MON Wojsko Polskie Andrzej Duda prezydent bitwa warszawska historia Polski POLSKA

Wezwanie o "deeskalację napięć". Apel prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii do władz Białorusi

O deeskalację napięć, zaprzestanie używania siły przeciwko obywatelom w trybie natychmiastowym, uwolnienie zatrzymanych uczestników protestów politycznych i zainicjowanie dialogu z narodem zaapelowali do władz Białorusi prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Andrzej Duda prezydent Litwa Łotwa Estonia wybory prezydenckie polityka protest demonstracje

"Mają dość dyktatury, mizernych płac i poniżania". Rusłan Szoszyn o sprzeciwie Białorusinów wobec Łukaszenki

- W wielu miejscach, gdzie odbywały się protesty, nigdy, od upadku Związku Radzieckiego, nie było dosłownie żadnych manifestacji - powiedział Rusłan Szoszyn, dziennikarz "Rzeczpospolitej". - To olbrzymia zmiana - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Krzysztof Grzybowski wybory prezydenckie prezydent Aleksander Łukaszenka

Wiceminister MSZ: w interesie europejskim jest utrzymanie niepodległości oraz stabilności Białorusi

- Apelujemy do władz Białorusi o to, by uspokoić emocje i nie reagować w tak drastyczny sposób. Polsce, jak i innym państwom, powinno zależeć na stabilnej, niepodległej i suwerennej Białorusi - powiedział Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Adrian Klarenbach Europa Europa Wschodnia Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybory prezydenckie prezydent Aleksander Łukaszenka

"Skończyła się w Polsce era cichego przyzwolenia na tęczowy terroryzm". Bogdan Pęk o protestach LGBT

- Tęczowi fanatycy zostali wreszcie pociągnięci do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że plugawienie naszych świętości - są na to odpowiednie paragrafy - zostanie przez sąd odpowiednio zakwalifikowane i ukarane - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, który komentował sprawę Michała Sz. ps. "Margot": 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Platforma Obywatelska opozycja państwo prezydent LGBT lewica

Prezydent: pamięć o Polakach ratujących Żydów nieusuwalną częścią polskiej tożsamości

"Pamięć o niezwykłych-zwykłych Polakach ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej jest nieusuwalną częścią polskiej tożsamości" - napisał w liście do uczestników otwarcia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu prezydent Andrzej Duda. Dodał, że ci ludzie uratowali kilkadziesiąt tysięcy współobywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda II wojna światowa historia Polski społeczeństwo

"To oni nie przestrzegają konstytucji". Macierewicz o bojkotujących zaprzysiężenie prezydenta

- Tłumaczenia ludzi z PO czy innych formacji postkomunistycznych są skandaliczne. To oni nie przestrzegają konstytucji i namawiają do jej łamania. To nie prezydent łamie czy łamał konstytucję, ale formacja, która próbowała zbojkotować jego zaprzysiężenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka prezydent opozycja Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański