Polskie Radio
Section05
prezydent

"Prezydent i rząd to powinni być partnerzy w reformowaniu"

„Pan Prezydent, zapewne pod ciśnieniem tej fali agresji, rzucił ostatnio nieopatrzne – i także niesprawiedliwe słowa pod adresem Ministra Antoniego Macierewicza” – napisali w liście otwartym ws. Antoniego Macierewicza prof. Bogdan Cywiński, prof. Andrzej Nowak i Bronisław Wildstein. O piśmie ws. Antoniego Macierewicza mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildstein.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Andrzej Duda Bronisław Wildstein prezydent Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość

„Prezydent poszedł na zwarcie ze swoim żelaznym elektoratem”

– Pewna część opozycji umieściła swoje nadzieje w prezydencie i jego zdolnościach destrukcyjnych, które się nagle objawiły. Okazało się, że prezydent samodzielność definiuje przez destrukcję. Prezydent otwarcie formułuje postulaty przeciwko ministrowi Macierewiczowi i próbuje podważyć jego pozycję – powiedział w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”. Gośćmi programu byli też Stanisław Janecki („Sieci”) i publicysta Michał Matys.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Antoni Macierewicz Jarosław Kaczyński prezydent Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło

Ustawy o sądach. "Ważny moment w polskiej polityce"

Sejm zaczął w środę I czytanie prezydenckiego projektu noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Ustawa o KRS zakłada m.in wybór przez Sejm 15 członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów, a w przypadku klinczu, poseł głosowałby tylko na jednego kandydata. O pracach Sejmu nad ustawami mówili w audycji Północ-Południe Roman Mańka (Fundacja Fibre) i Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Andrzej Duda prezydent

Zimbawbe: Robert Mugabe sam ustąpił ze stanowiska

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe we wtorek ustąpił ze sprawowanego od 37 lat urzędu. Na ulicach wybuchła euforia. O swojej decyzji poinformował w liście przekazanym parlamentowi. W piątek na nowego prezydenta zostanie zaprzysiężony Emmerson Mnangagwa. O tym, co odejście Mugabego oznacza dla Zimbabwe, mówił w audycji Świat w Powiększeniu Derek Matyszak, analityk Institute of Security Studies w Harare.
Zobacz więcej na temat:  Robert Mugabe Zimbabwe Afryka prezydent

"Sprawa gen. Kraszewskiego zgodna z przepisami"

PO złożyło w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka. Chodzi o wszczęcie przez SKW postępowania sprawdzającego wobec dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz wywiad SKW prezydent Andrzej Duda BBN Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA