Polskie Radio
Section05
prezydent

Andrzej Duda w Bratysławie: skuteczna odbudowa po pandemii wymaga globalnej solidarności

- Jedyna skuteczna strategia odbudowy świata po pandemii, to ta, która przewiduje globalną solidarność. Celem musi być uniknięcie nowych podziałów: na lepszych i gorszych, na bogatszych i biedniejszych, zaszczepionych i niezaszczepionych - oświadczył prezydent Andrzej Duda w Bratysławie.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Bratysława Słowacja Europa pandemia COVID-19 konferencja

"Bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej leży mu na sercu". Prezydent po spotkaniu z Joe Bidenem

- W rozmowie, którą przeprowadziłem, prezydent USA bardzo wyraźnie podkreślił, że bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej, w tym bezpieczeństwo Polski, leży mu na sercu - relacjonował spotkanie z amerykańskim przywódcą prezydent Andrzej Duda. Dodał, że rozmowa dotyczyła także pogłębienia współpracy wojskowej.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden NATO prezydent Andrzej Duda ŚWIAT USA relacje polsko-amerykańskie Beata Płomecka

Polska Lista Krajowa Programu UNESCO "Pamięć świata". W Belwederze wręczono certyfikaty

15 nowych obiektów znalazło się na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO "Pamięć świata". W czwartek w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów 4. edycji Listy. Wydarzenie objął honorowym patronatem prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio UNESCO społeczeństwo Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata Płyty Polskiego Radia KULTURA historia Polski W POLSKIM RADIU POLSKA prezydent

Prezydent podczas jubileuszu CBA: dziękuję za budowanie porządnego i uczciwego państwa

- Dziękuję Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu za budowanie porządnego, uczciwego państwa, taka jest wielka rola służby - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 15-lecia powołania CBA i nadania Sztandaru Służbie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja służby i bezpieczeństwo polityka społeczeństwo Andrzej Duda prezydent

Prezydent: polskie firmy potrafią osiągać poziom już nie tylko europejski, ale i światowy

Z dumą odwiedzam takie firmy jak ta, bo to jest przykład, że Polak potrafi i że przemysł polski, rodzimy, może być na absolutnie światowym poziomie - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Siemiatyczach podczas odwiedzin w firmie Pronar produkującej m.in. sprzęt rolniczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA prezydent Andrzej Duda rolnictwo firma via carpatia przemysł społeczeństwo

Prezydent: nie pozwolimy, by skłócano naród białoruski i naród polski

- Jako polskie władze, ja, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, będziemy czynili wszystko, by nie dało się Polaków i Białorusinów poróżnić - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Polkami mieszkającymi na Białorusi. - Jest to bardzo przykre, że obecne władze, które prześladują Związek Polaków na Białorusi próbują, poprzez swoje fałszywe oskarżenia doprowadzić do skłócenia mieszkających na Białorusi Polaków i Białorusinów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Białoruś Polacy na Białorusi Swiatłana Cichanouska POLSKA polityka

Ustawa o radach młodzieżowych. Piotr Mazurek: powstała w dialogu z samorządowcami i młodymi ludźmi

- Ustawa wprowadzająca młodzieżowe rady na wszystkich szczeblach samorządu lokalnego powstała w konsultacji z młodzieżą i samorządem - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek. Jak dodał, ustawa ułatwi młodym ludziom zaangażowanie w sprawy publiczne.
Zobacz więcej na temat:  młodzież ustawa samorząd prezydent premier POLSKA polityka

"Bardzo spójna wizja krajowej polityki". Prezydent o Polskim Ładzie

- Jest to też zwiększenie możliwości rozwoju poszczególnych regionów oraz biznesu, a więc, de facto, każdego, kto się chce w naszym kraju realizować, bo to w efekcie przekłada się na zwiększenie liczby miejsc pracy - mówił w wywiadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda, komentując Polski Ład. Jak dodał, ten program to "bardzo spójna wizja krajowej polityki". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Polski Ład

"To jest idea Lecha Kaczyńskiego". Prezydent o odbudowie Pałacu Saskiego

- Tak, jak kiedyś państwo polskie odbudowało Zamek Królewski w Warszawie dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa, tak samo powinno odbudować Pałac Saski oraz sąsiadujące z nim Pałac Bruhla oraz okoliczne kamienice. One stanowią historyczne dziedzictwo Warszawy - mówił w wywiadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Pałac Saski Krajowy Plan Odbudowy Andrzej Duda regiony mazowieckie Warszawa