Polskie Radio
Section05
prezydent

"Bohaterstwo mamy we krwi". Prezydent wręczył nominacje generalskie oficerom Wojska Polskiego

- Nasz żołnierz zawsze był bohaterski - to mamy we krwi. Ale chcemy jeszcze, żeby nasz polski żołnierz był dobrze wyposażony, żeby mógł służyć jak najbezpieczniej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia oficerom Wojska Polskiego nominacji generalskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie armia Andrzej Duda prezydent

"Polska musi pokazywać, że pamięta o Żołnierzach Wyklętych". Prezydent odznaczył weteranów

- Polska, przede wszystkim dla przyszłych pokoleń, musi pokazywać, że pamięta o Żołnierzach Wyklętych, by te pokolenia wiedziały, jaka postawa jest postawą prawdziwego patriotyzmu, postawą wzorcową - mówił w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Żołnierze Wyklęci historia Polski społeczeństwo

W Sejmie drugie czytanie prezydenckiego projektu ustawy o SN. Smoliński: zmiana w przepisach jest konieczna

W Sejmie odbyło się drugie czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym. Głównym celem projektu jest wydłużenie o dwa lata terminu, w którym Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Obywatelskich mogą wnosić skargi nadzwyczajne od prawomocnych wyroków zapadłych po wejściu w życie konstytucji z 1997 roku. Obecnie maksymalny termin wynosi trzy lata.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Sejm POLSKA prezydent PiS

"Trzymam kciuki, żeby te badania się powiodły". Prezydent o pracach nad polskim preparatem przeciwko COVID-19

 - Trzymam kciuki, by prowadzone w Celon Pharma S.A. badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi - mówił prezydent Andrzej Duda w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A. w Kazuniu Nowym (woj. mazowieckie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus zdrowie szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 infografika prezydent Andrzej Duda społeczeństwo

"Solidarność i współpraca międzynarodowa". Mucha o wystąpieniu prezydenta w ONZ

- Podczas przemówienia na sesji Rady Praw Człowieka ONZ prezydent Andrzej Duda podkreślał, że kwestia pandemiczna nie usunęła wcześniejszych problemów. Zwracał też uwagę na kwestię solidarności i współpracy międzynarodowej ws. pandemii koronawirusa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, doradca społeczny prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Mucha kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Piotr Gociek Sygnały Dnia POLSKA

Nieoficjalnie: w Pałacu Prezydenckim trwa spotkanie premiera z prezydentem ws. "Nowego Polskiego Ładu"

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim trwa spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawickim. Tematem są konsultacje dotyczące projektu "Nowego Polskiego Ładu" - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w prezydenckiej kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier Andrzej Duda prezydent POLSKA gospodarka polska GOSPODARKA innowacje inwestycje pandemia Koronawirus w Polsce

Kontrowersje wokół nowego dyrektora oddziału IPN. Kolarski: stanowisko prezydenta jest jednoznaczne

- Podczas rozmowy z prezesem IPN i członkami kolegium Instytutu przekazałem jednoznaczne stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy ws. nominacji we wrocławskim oddziale; dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii - napisał w sobotę prezydencki minister Wojciech Kolarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent Wojciech Kolarski