X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Słowacji: V4 może odegrać ważną rolę w Unii Europejskiej

29.10.2021 10:59
Premier Słowacji mówi, że Grupa Wyszehradzka może odegrać ważną rolę w Unii Europejskiej. W wywiadzie dla Czeskiej Telewizji Eduard Heger podkreślił, że utrzymanie silnych stosunków czesko-słowackich będzie istotne w polityce europejskiej
Audio
  • "Grupa Wyszehradzka może odegrać bardzo ważną, pozytywną rolę w Unii Europejskiej. Jesteśmy obszarem środkowoeuropejskim. Doświadczyliśmy reżimu komunistycznego, a teraz jesteśmy członkami Unii Europejskiej. Mamy doświadczenie we współpracy. Współpracowaliśmy zarówno w czasach komunizmu, jak i we współczesnej historii Europy. Dlatego możemy zapewni
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Wyraził przekonanie, że nowy szef czeskiego rządu, którym ma zostać Petr Fiala, wniesie swój wkład do dyskusji w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Słowacki premier zaznaczył, że opuszczenie V4 z powodu różnicy zdań pomiędzy Słowacją a Polską i Węgrami byłoby pozbawione sensu. Powiedział, że każde z państw wyszehradzkiej czwórki ma swoją specyfikę i naturalnym jest, że Słowacja, Czechy, Polska i Węgry nie we wszystkim zgadzają się ze sobą. 

"Grupa Wyszehradzka może odegrać bardzo ważną, pozytywną rolę w Unii Europejskiej. Jesteśmy obszarem środkowoeuropejskim. Doświadczyliśmy reżimu komunistycznego, a teraz jesteśmy członkami Unii Europejskiej. Mamy doświadczenie we współpracy. Współpracowaliśmy zarówno w czasach komunizmu, jak i w współczesnej historii Europy. Dlatego możemy zapewnić Europie Zachodniej pełniejsze spojrzenie" - powiedział Eduard Heger

W rozmowie z Czeską Telewizją słowacki premier skomentował też polsko-czeski spór w sprawie kopalni Turów. Sprzeciwił się podnoszeniu go do rangi kryzysu Grupy Wyszehradzkiej, dodając, że priorytety stawiane sobie przez poszczególne państwa Grupy nie powinny zakłócać dyskusji toczonej w imię większego dobra.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: grupa wyszehradzka