Polskie Radio
Section05
grupa wyszehradzka

"Konieczna ambitna polityka inwestycyjna". Premier rozmawiał z Merkel i szefami rządów V4

"Szef polskiego rządu i kanclerz Niemiec zgodzili się co do konieczności, że Europa musi posiadać własne, niezależne zdolności produkcyjne w kluczowych sektorach gospodarki" - podała KPRM. Rozmowa w gronie Grupy Wyszehradzkiej dotyczyła m.in. Wieloletnich Ram Finansowych oraz Recovery Fund.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka premier Mateusz Morawiecki Angela Merkel Niemcy Europa POLSKA

Polska przejmie przewodnictwo w V4. Wiceszef MSZ: determinantą działań walka z koronawirusem

- Zakładamy wypracowanie i prezentowanie przez Grupę Wyszehradzką wspólnych postulatów dotyczących unijnego planu odbudowy gospodarki, determinantą działań V4 w czasie polskiego przewodnictwa będzie walka z pandemią koronawirusa - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski grupa wyszehradzka polityka koronawirus MSZ Koronawirus w Polsce

Eksperci: razem z państwami V4 łatwiej konkurować w Europie i na świecie

Jako Grupa Wyszehradzka możemy skutecznie konkurować w Europie i na świecie, choć w rozmaitych sprawach interesy poszczególnych członków Grupy będą się różnić. Ciekawym kierunkiem tej współpracy bez wątpienia mogą być Chiny, które coraz szerzej wychodzą na rynki zagraniczne i taka współpraca może nam się przydać, np. jeżeli chodzi o korzystanie z chińskich technologii - mówiła w audycji Rządy Pieniądza Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej. 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka ŚWIAT Anna Grabowska