Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda: ta inwestycja zmieni oblicze i pozycję Polic

01.06.2020 15:27
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozbudowa należących do Grupy Azoty zakładów chemicznych w Policach zmieni oblicze tego miasta i całego województwa zachodniopomorskiego oraz ich pozycję na przemysłowej mapie Polski. Prezydent wziął udział w uroczystej inauguracji kolejnego etapu inwestycji.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda powiedział, że instalacja Polimery Police Grupy Azoty wpłynie znacząco na pozycję województwa zachodniopomorskiego na gospodarczej mapie Polski. Materiał Witolda Banacha (IAR)
Andrzej Duda w Policach
Andrzej Duda w PolicachPAP/Marcin Bielecki

Andrzej Duda zwracał uwagę na dużą skalę projektu rozbudowy zakładów i wskazał, że wartość inwestycji to około 7 miliardów złotych. To, jak mówił prezydent, dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. - Jest to rzeczywiście inwestycja niewyobrażalnie ogromna, kosztochłonna, ale też tak kosztochłonna dlatego, że jest na absolutnie topowym poziomie nowoczesności - zaznaczył.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że inwestycja w Policach stworzy miejsca pracy oraz przyciągnie młodą kadrę inżynierską, której "próżno byłoby szukać tak nowoczesnego zakładu chemicznego w całej Europie". - Jeśli ktoś będzie chciał pracować przy naprawdę nowoczesnej chemii, gdziekolwiek w Europie by nie zdobył wykształcenia, to z całą pewnością już niedługo jednym z absolutnie pierwszych miejsc na mapie tych, gdzie można znaleźć atrakcyjne, ambitne zatrudnienie dla młodego chemika, będą właśnie zakłady chemiczne w Policach - powiedział prezydent.

Na terenie zakładów chemicznych powstaje kompleks petrochemiczny, w którym działać będzie m.in. instalacja do produkcji polipropylenu. Inwestycja, realizowana we współpracy z południowokoreańskim koncernem Hyundai Engineering, ma zostać zakończona w 2022 roku.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda Police