Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

"To pokazanie słabości charakteru". Poseł PiS o nieobecności opozycji na zaprzysiężenia prezydenta

- Grono osób, które deklaruje publicznie, że nie przyjdzie na Zgromadzenie Narodowe, często mówi także o tym, że trzeba łączyć i budować mosty. To pokazanie słabości charakteru i hipokryzji - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, poseł PiS. Gościem audycji był również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe polityka Sejm prezydent Kacper Płażyński Wanda Nowicka Stanisław Janecki

Doradca Prezydenta: ze względu na szacunek dla wyborców politycy KO powinni pojawić się na zaprzysiężeniu

- Reprezentacja opozycji powinna być na zaprzysiężeniu prezydenta w pełnym składzie. Są wydarzenia w kraju, podczas których trzeba zapomnieć o sporach, emocjach i kłótniach. Takim spotkaniem jest Zgromadzenie Narodowe – powiedział Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Stanisław Janecki Paweł Sałek kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent

"Jestem oburzony postawą totalnej opozycji". Smoliński o zaprzysiężeniu prezydenta

- Po raz pierwszy od 1990 roku opozycja przyjęła taką postawę. Jestem tym oburzony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kazimierz Smoliński. Poseł PiS odniósł się tymi słowami do zapowiedzi niektórych polityków, którzy ostentacyjnie informują, że nie przyjadą na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Katarzyna Piekarska z KO podkreśliła, że te działania są uzasadnione, ponieważ - według niej - "ostatnie wybory prezydenckie nie były uczciwe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe katarzyna piekarska opozycja koalicja obywatelska Kazimierz Smoliński Antoni Trzmiel

Płużański: opozycja nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków

- Nieobecność na zaprzysiężeniu głowy państwa to kolejny dowód na to, że opozycja jest totalna; nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP). Gościem audycji był także Dariusz Grzędziński ("Super Express"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek

Fogiel: duża część osób z PO nie potrafi się zachować

- Chciałbym, żeby większość parlamentarzystów zachowywała się w sposób odpowiedzialny, ale nauczony doświadczeniem przełomu się nie spodziewam. Kiedy Koalicji Obywatelskiej znudzi się temat wyborów, znajdą kolejny, przy którym będą mówić o "końcu demokracji" - powiedział w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Sąd Najwyższy prezydent wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

"Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi". Politycy od prawa do lewa krytykują PO

Prezydium Koalicji Obywatelskiej zdecydowało, że w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym klub będzie reprezentowała tylko kilkunastoosobowa delegacja. Wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki mówi, że parlamentarzyści klubu nie chcą poprzez swoją obecność wyrazić zgody na to, w jaki sposób przebiegały wybory prezydenckie. - Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi - tak decyzję KO w rozmowie z PolskieRadio24.pl komentuje rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe koalicja obywatelska Andrzej Duda Marek Pęk Anita Czerwińska

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

"Komentarz dnia" o zapowiedziach bojkotu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Jakub Maciejewski ("Sieci"). Publicyści komentowali m.in. decyzje niektórych polityków opozycji, w tym byłych premierów i prezydentów, którzy zapowiedzieli bojkot jutrzejszego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie Andrzej Duda opozycja Platforma Obywatelska Piotr Gociek Tomasz Sakiewicz

Marek Pęk: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to działalność antypaństwowa

- Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Marek Pęk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi części polityków opozycji o zbojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio Marek Pęk Magdalena Ogórek Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda