Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami władz Estonii

- Dzisiaj możemy organizować pomoc. Możemy również dyskutować z naszymi aliantami i naszymi kolegami na temat sankcji. Możemy stosować różne nowoczesne rozwiązania, które są bolesne dla Rosji, które pokazują Rosji jasno i wyraźnie, że nie rządzi światem i nie będzie rządzić światem. A zwłaszcza naszym światem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tallinie.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Estonia bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Andrzej Duda

Anna Milczanowska o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

- Toczą się intensywne rozmowy pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a przedstawicielami przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości i Solidarnej Polski, po to, aby uzgodnić wspólne stanowisko i doprowadzić ostatecznie do uchwalenia ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Anna Milczanowska, wiceprzewodnicząca komisji sprawiedliwości i praw człowieka. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo reforma sądownictwa Jerzy Jachowicz ustawa Andrzej Duda Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Wojna na Ukrainie. Prezydent Duda w Tallinie: możemy stosować rozwiązania, które są bolesne dla Rosji

- Dzisiaj możemy organizować pomoc. Możemy również dyskutować z naszymi aliantami i naszymi kolegami na temat sankcji. Możemy stosować różne nowoczesne rozwiązania, które są bolesne dla Rosji, które pokazują Rosji jasno i wyraźnie, że nie rządzi światem i nie będzie rządzić światem. A zwłaszcza naszym światem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tallinie.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Estonia Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

Prezydent podziękował Straży Granicznej za służbę. "Jesteśmy tu, by złożyć państwu wyrazy szacunku"

- Od ponad 2 lat służba w polskiej Straży Granicznej wymaga szczególnej odpowiedzialności, ogromnego wysiłku i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Jesteśmy tu, by przekazać państwu wyrazy szacunku - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Straży Granicznej w Koszalinie.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna POLSKA służby i bezpieczeństwo prezydent Andrzej Duda

Paweł Mucha: Polska nagłaśnia i mówi o wszystkich zbrodniach wojennych na Ukrainie

- Nie ulega wątpliwości, że z żadnego innego państwa europejskiego nie idzie tak ogromne wsparcie, jak z Polski dla Ukrainy. Rola Polski jest kluczowa w przypadku kształtowaniu wspólnego stanowiska, które później jest stanowiskiem NATO czy UE - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Paweł Mucha Andrzej Duda Ukraina Rosja

Prezydent Andrzej Duda: połączenie gazowe ze Słowacją już niedługo. Przyjaźń sąsiedzka procentuje

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Bratysławie, że polsko-słowacka przyjaźń sąsiedzka procentuje w wielu obszarach, jak np. bezpieczeństwo. - Cieszę się, że już niedługo interkonektor gazowy nas połączy i dzięki temu będzie możliwe wzajemne zasilanie gazem - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Słowacja gaz Rosja sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 sankcje Unii Europejskiej

Andrzej Duda: z żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Łeonida Krawczuka. Cześć jego pamięci

Prezydent Andrzej Duda przekazał, że z żalem przyjął wiadomość o śmierci Łeonida Krawczuka, pierwszego prezydenta wolnej Ukrainy, który w 1991 roku, wraz z przywódcami ówczesnej Rosji i Białorusi, rozwiązał Związek Sowiecki. "Odszedł gdy Naród Ukrainy toczy heroiczną walkę w obronie Europy. Cześć Jego pamięci! R.I.P" - napisał prezydent w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Leonid Krawczuk Andrzej Duda Ukraina odeszli 2022 społeczeństwo

Prezydencki projekt zmian w SN. Mateusz Morawiecki: jego poparcie jest rzeczą oczywistą

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w środę, że poparcie prezydenckiego projektu zmian w Sądzie Najwyższym jest dla niego "rzeczą oczywistą". - Oczekuję tego od wszystkich partii politycznych: naszych koalicjantów oraz partii opozycyjnych - powiedział szef rządu. Dodał, że stworzy to podstawy, by środki z KPO szybko trafiły do Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Sąd Najwyższy sądownictwo Andrzej Duda Sejm polityka

Prezydent Duda domaga się rozliczenia zbrodni katyńskiej. Melak: takie działania są potrzebne

- Państwo powinno się starać, aby szczątki zamordowanych Polaków, które leżą w nieludzkiej ziemi, trafiły do Polski. I tu - choć bezimienne - powinny być czczone, aby każda koronowana głowa, każdy premier, król - tak jak przed grobem nieznanego żołnierza - składał hołd - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda Katyń zbrodnia katyńska II wojna światowa zbrodnie sowieckie zbrodnie wojenne