X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

Prezydent: wolność to wspaniały dar opatrzności

Andrzej Duda powiedział, że wolność to wyzwanie do tego, abyśmy wykorzystywali nasze talenty do umacniania wspólnoty i siły państwa. W przemówieniu na XI. Zjeździe Gnieźnieńskim prezydent podkreślił, że wolność to wspaniały dar opatrzności, ale też wyzwanie. Przypomniał słowa świętego Jana Pawła II, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Gniezno wiara regiony wielkopolskie prezydent

Matthew Tyrmand: dostęp do Biurka Resolute to wyróżnienie

- Fakt, że Donald Trump dopuścił Andrzeja Dudę do Biurka Resolute, ma ogromne znaczenie. Dla Amerykanów to symbol, to dar od królowej Wiktorii, sprzed 138 lat. Inni przywódcy tj. Merkel, Juncker czy Trudeau nie mieli do niego dostępu - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, publicysta i działacz społeczny.
Zobacz więcej na temat:  Matthew Tyrmand Donald Trump Andrzej Duda NASZ WYWIAD Stany Zjednoczone NATO

Jacek Sasin: Rosja jest państwem agresywnym

- Spójrzmy prawdzie w oczy. Ile byśmy nie wydawali na obronność (...), nigdy samodzielnie nie dorównamy tym państwom, które określamy jako naszych potencjalnych przeciwników - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości, uzasadniając konieczność zabiegania o stworzenie stałej bazy wojskowej USA w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Andrzej Duda Waszyngton Biały Dom

Strategiczna deklaracja Polski i USA. Dwugłos polityków

- Prezydenci rozmawiali o kwestii strategicznej dla Polski, czyli o suwerenności naszego państwa - podkreślał wagę wizyty Andrzeja Dudy w USA Zbigniew Gryglas z klubu Prawo i Sprawiedliwość. - Mówiono o ogólniakach i nie padły żadne konkrety - stwierdził natomiast Tomasz Rzymkowski z klubu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Tomasz Rzymkowski Zbigniew Gryglas ŚWIAT Andrzej Duda Ameryka Donald Trump