Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

„Polska zajmuje istotną pozycję dla polityki zagranicznej Litwy”

Litwa podobnie jak Polska obchodzi w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. 16 lutego odbyły się główne uroczystości. W marcu, kraj ten będzie świętował 28-rocznicę przywrócenia Państwa Litewskiego. Jaką rolę Litwa odgrywa we współczesnej Europie i jak wyglądają jej stosunki z Polską i innymi sąsiadami opowiadała w audycji "7 Dni Wschód" Kinga Raś z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa Andrzej Duda Rosja Dalia Grybauskaite Polityka zagraniczna Polski Piotr Pogorzelski

"To Polska jest najważniejszym sojusznikiem Litwy"

– Obserwujemy odwilż w stosunkach polsko-litewskich – powiedział Aleksander Radczenko, aktywista Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie. W magazynie „Świat w Powiększeniu” rozmowa o relacjach polsko-litewskich w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Litwie i stulecia Republiki Litewskiej. Czy kontakty obydwu państw mają w najbliższej przyszłości szansę ulec poprawie?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa Krzysztof Renik Andrzej Duda prezydent Dalia Grybauskaite

Rozmowy wicepremierów Polski i Ukrainy. KPRP "rozczarowana"

Kancelaria Prezydenta wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów wicepremierów Polski i Ukrainy Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki. Brak decyzji strony ukraińskiej dot. zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy oznacza poważny regres zaufania - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ukraina IPN kancelaria prezydenta Andrzej Duda Krzysztof Szczerski