X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa z Donaldem Tuskiem

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, 32 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Andrzeja Dudę. 21 proc. respondentów oddałoby głos na byłego premiera Donalda Tuska. Tak wynika z najnowszego sondażu. - Sądzę, że Donald Tusk nie ma zamiaru startować w wyborach. Chce tylko zwrócić na siebie uwagę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog. Gościem programu Północ-Południe była również Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowch.
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory w Polsce Andrzej Duda Donald Tusk

Po szczycie NATO w Brukseli: Polska powinna wykorzystać sytuację

Najprawdopodobniej we wrześniu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. O planowanym spotkaniu w Waszyngtonie poinformował na zakończenie szczytu NATO w Brukseli polski prezydent. Sam szczyt w Polskim Radiu 24 komentował Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bruksela NATO Donald Trump Andrzej Duda USA Europa

"550-lecie polskiego parlamentaryzmu warto obchodzić na Zamku Królewskim"

W piątek na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe. W trakcie obrad przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Sellin, poseł Prawa i Sprawiedliwiości, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka

W piątek Zgromadzenie Narodowe. "Zachować się godnie"

13 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe, które ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. Fakt ten budzi kontrowersje wśród części polityków opozycji. PO i Nowoczesna rozważają bojkot wydarzenia. Uważają, że w "obliczu łamania prawa i zasad demokracji" przez PiS taka forma świętowania jubileuszu nie powinna mieć miejsca. Gościem Polskiego Radia 24 była Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ścigaj parlament w Polsce Kukiz’15 Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda