X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eksport, wydobycie i magazynowanie. Ambitne plany inwestycyjne PGNiG na Ukrainie

20.11.2020 10:47
PGNiG jest zainteresowane zwiększeniem aktywności na ukraińskim rynku energetycznym. - Przede wszystkim jest to obszar handlowy, czyli eksport naszego gazu na Ukrainę. Drugi obszar, którym jesteśmy zainteresowani, to obszar poszukiwań i wydobycia, którego realizację już w tej chwili rozpoczynamy wspólnie z partnerem amerykańskim. Od kilkunastu miesięcy trwają intensywne prace w tym zakresie. Trzeci obszar współpracy, którym na pewno jesteśmy zainteresowani to kwestia obszaru magazynowania – przyznał w rozmowie z portalem energetyka24.pl wiceprezes spółki Jarosław Wróbel.
Jarosław Wróbel
Jarosław WróbelFot. PGNiG

Jak przypomina portal, w ramach wydobycia PGNiG współpracuje za naszą wschodnią granicą z Energy Resources of Ukraine (ERU). Uzyskano koncesję na poszukiwania złóż niedaleko granicy w z Polską. To ta sama strefa geologiczna, co złoże Przemyśl.

Jak przyznał Wróbel, decyzje w sprawie podjęcia działań czekają na wyniki trwających analiz. - Samo porozumienie z października dotyczy udostępnienia nam materiałów dotyczących potencjalnych możliwości inwestowania na Ukrainie. Ten zasób wiedzy pozyskanej bardzo intensywnie studiujemy. W zależności od pozyskanych analiz zarząd PGNiG będzie podejmował strategiczne decyzje czy będziemy w dany obszar wchodzić, czy nie - stwierdził wiceprezes PGNiG.

Zysk netto PGNiG po trzech kwartałach tego roku wzrósł do 6,04 mld zł wobec 1,3 mld zł zanotowanych w tym samym okresie ub.r. - podała spółka w raporcie kwartalnym. Dodano, że w samym trzecim kwartale br. wzrósł do 116 mln zł z 14 mln zł przed rokiem.

Spółka poinformowała też, że po pierwszych dziewięciu miesiącach roku PGNiG miało 27,43 mld zł przychodów ze sprzedaży, o 7 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosły 29,65 mld zł. Jednocześnie grupa o 31 proc. obniżyła koszty operacyjne - do 19,19 mld zł z 27,81 mld zł rok wcześniej. Pozwoliło to wypracować EBITDA na poziomie 10,69 mld zł, a więc o 168 proc. więcej niż przed rokiem (3,98 mld zł). EBIT wzrósł o 346 proc. do 8,24 mld zł z 1,85 mld po trzech kwartałach 2019 roku.


energetyka24.pl/PAP/dad