X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

WHO o walce z koronawirusem: możliwe jest powstrzymanie epidemii

22.02.2020 10:28
Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że wierzy, iż możliwe jest powstrzymanie epidemii koronawirusa
Audio
  • O tym jak, m.in. Moskwa broni się przed koronawirusem [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Zastrzegł, że świat musi działać szybko, ale powinien być przygotowany na wszystkie możliwości.
Tedros Adhanom Ghebreyesus na spotkaniu z mediami ostrzegł jednak, że szansa na to, by powstrzymać rozszerzanie się epidemii koronawirusa, powoli się kończy: "Przypadki, które widzimy na świecie, mimo że nie jest ich dużo, nie są też związane z Wuhan w Chinach, co jest niepokojące. W ciągu ostatnich dni Iran potwierdził 18 przypadków koronawirusa i 4 zgony. To bardzo niepokojące. Ponadto mamy jeden przypadek w Libanie, który jest związany z tymi w Iranie. Te punkty są bardzo niepokojące. Traktujcie je, jako punkty, tendencje. Wierzę, że okno możliwości nadal istnieje, ale się kurczy." 

W Libanie kwarantannie poddana została 55-latka, która przybyła do kraju z Iranu.
Na całym świecie potwierdzono ponad 76 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusa. W Chinach zmarło na niego ponad 2 tysiące osób. Ofiary śmiertelne odnotowano również w Japonii, Hongkongu, Korei Południowej, na Tajwanie, Filipinach, w Iranie i we Francji. 

W ciągu ostatniej doby w Chinach o 109 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa. 106 osób zmarło w centrum epidemii- prowincji Hubei. Chińskie władze poinformowały, że zarejestrowano 397 nowych przypadków zakażenia. W Chinach jest już 2 tysiące 345 ofiar śmiertelnych koronawirusa, a liczbę zakażonych ogółem szacuje się na 76 tysięcy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: koronawirus