X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Senacka komisja za przyjęciem ustawy o odszkodowaniach dla Sybiraków

30.07.2020 14:23
Senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej rekomenduje przyjęcie ustawy o świadczeniu pieniężnym przysługującym polskim obywatelom zesłanym lub deportowanym do ZSRR w latach 1939-1956 bez poprawek. Do parlamentu skierował ją prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Założenia ustawy przedstawił senatorom minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera (IAR)
Posiedzenie Senatu
Posiedzenie SenatuTwitter/Senat RP

Założenia ustawy przedstawił senatorom minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Powiedział, że do tej pory nie uregulowano odszkodowań dla Polaków zesłanych lub deportowanych do ZSRR. Dodał, że celem ustawy jest między innymi zaspokojenie słusznych roszczeń zesłanych lub deportowanych obywateli naszego kraju.

Minister Dera powiedział, świadczenie pieniężne przyznawane będzie jednorazowo, w wysokości 200 złotych za każdy pełny miesiąc okresu okresu podlegania represjom, jednak nie mniej niż 2400 złotych. Dodał, że będzie ono przyznawane na wniosek osoby zainteresowanej, złożony Szefowi Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jak powiedział, z szacunków Urzędu wynika, że uprawnionych do świadczenia jest około 22 tysięcy osób, a ich wypłata odszkodowań nie przekroczy 300 milionów złotych. Według wyliczeń, wysokość wypłaty dla jednej osoby wyniesie około 13 tysięcy 200 złotych.

Senat zajmie się ustawą o świadczeniu pieniężnym przysługującym polskim obywatelom zesłanym lub deportowanym do ZSRR w latach 1939-1956 na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.


IAR/dad


Zobacz więcej na temat: Senat