X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Liban: polscy lekarze pomagają poszkodowanym

12.08.2020 12:14
Kilkanaście krajów wysłało pomoc medyczną do zniszczonego wybuchem azotanów Bejrutu. Największa w historii Libanu eksplozja zrujnowała nie tylko domy, ale także szpitale i przychodnie w mieście. Wybuch dodatkowo pogorszył katastrofalną sytuację miejscowej służby zdrowia.
Audio
  • Liban - polscy lekarze pomagają poszkodowanym. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Pogrzeb strażaka, który zginął w eksplozji w porcie w Bejrucie
Pogrzeb strażaka, który zginął w eksplozji w porcie w Bejrucie PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Na miejscu od kilku dni pracują także lekarze z zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jeden z nich, Michał Madeyski, powiedział Polskiemu Radiu, że grupa pracuje teraz w klinice mobilnej w centrum Bejrutu, niedaleko portu. - Opatrujemy rany powstałe w czasie prac porządkowych, czyli obcięcia, rany cięte, uderzenia spadającymi elementami konstrukcji,a także rany, które są efektem wybuchu. Zostały opatrzone, ale wymagają czyszczenia - dodaje doktor Madeyski.

Wcześniej polscy lekarze pomagali libańskim medykom na nowo zorganizować pracę szpitali, by zapobiec masowym zachorowaniom na COVID-19. Ta sama grupa lekarzy PCPM pracowała bowiem wiosną we Włoszech, gdzie również walczyła z koronawirusem.

Pomoc jest teraz Libanowi niezbędna, bo wybuch zniszczył wiele placówek służby zdrowia. Jak mówi Michał Madeyski, nie działają dwa duże szpitale w Bejrucie, ale zniszczonych jest też wiele innych obiektów. - Przychodnie zazwyczaj biorą na siebie pierwszy ciężar opieki nad pacjentami. Tymczasem spośród 55 klinik na obszarze Bejrutu 30 procent nie nadaje się do użytku - mówi Michał Madeyski Dodaje, że wiele osób, których domy zostały zniszczone, zostało tym samym pozbawionych zapasu leków na choroby przewlekłe. - Ci pacjenci wymagają teraz dostawy tych leków - wyjaśnia polski lekarz.

W ostatnich miesiącach służba zdrowia w Libanie znacząco podupadła wskutek kryzysu gospodarczego i pandemii koronawirusa. Specjaliści ostrzegają, że sytuacja może jeszcze się pogorszyć. Wczoraj w Libanie zanotowano rekordowo wysoką liczbę ponad 300 nowych zakażeń COVID-19.


Tuż po tragedii w Bejrucie libańskie biuro Fundacji PCPM rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym. Dzięki Wam...

Opublikowany przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) Piątek, 7 sierpnia 2020

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Liban Bejrut