X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rocznica napaści ZSRR na Polskę. Manifestacja przed ambasadą Rosji

16.09.2020 07:44
W środę - w przededniu 81. rocznicy napaści ZSRR na Polskę - o 19.00 przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej rozpocznie się demonstracja. Jej celem jest przypomnienie sowieckich zbrodni i upamiętnienie ich ofiar.
Ambasada Rosji w Polsce
Ambasada Rosji w PolsceTwitter

Organizatorami manifestacji są Stowarzyszenie Wolnego Słowa i Kluby Gazety Polskiej, które zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w manifestacji. W mediach społecznościowych informują, że wydarzenie ma między innymi przypomnieć o prawdziwych powodach sowieckiej agresji, która miała miejsce 17 września 1939 roku, i przeciwstawić się odrzucaniu prawdy historycznej przez obecne władze Rosji.

Władze ZSRR w oficjalnej nocie dyplomatycznej z 17 września 1939 roku podały, że powodem wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski było "wzięcie pod opiekę" ludności zachodniej Ukrainy i Białorusi. Uznały one, że w wyniku ataku III Rzeszy państwo polskie przestało istnieć. W rzeczywistości agresja była wynikiem zapisów tajnego protokołu dodatkowego w Pakcie Ribbentrop-Mołotow. Dokument między ZSRR a III Rzesz, podpisany 23 sierpnia 1939 roku, opisywał szczegóły wspólnej napaści i podziału II Rzeczypospolitej.


IAR/dad