X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Białorusi strajki w fabrykach i protesty na uczelniach

26.10.2020 12:13
Niezależne białoruskie media informują o rozpoczęciu akcji strajkowych w czołowych zakładach przemysłowych kraju. Zaprzecza temu ministerstwo przemysłu
Audio
  • Białoruś strajki w fabrykach i protesty na uczelniach [posłuchaj]
Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty społeczne związane ze sfałszowaniem wyborów prezydenckich
Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty społeczne związane ze sfałszowaniem wyborów prezydenckichFoto: PAP/EPA/STR

Niezależne białoruskie media informują o rozpoczęciu akcji strajkowych w czołowych zakładach przemysłowych kraju. Zaprzecza temu miejscowe ministerstwo przemysłu, które twierdzi, że fabryki pracują normalnie. 

Niezależna gazeta internetowa "Naviny" informuje o rozpoczęciu strajku przez większość działów stołecznych zakładów przyrządów elektromechanicznych. W zakładach sprzętu gospodarstwa domowego "Atłant" robotnicy skandując "dołączajcie się" wyszli na przyzakładowy plac. Strajkują całkowicie lub częściowo mińskie zakłady traktorowe "MTZ" i zakłady samochodów ciężarowych "MAZ". Do strajku dołączyli się częściowo pracownicy grodzieńskich zakładów "Azoty" i kopalni soli potasowej w Soligorsku. Robotnicze strajki wsparli studenci najważniejszych stołecznych uczelni w tym Białoruskiego Uniwersytetu państwowego i Uniwersytetu Lingwistycznego. Kilkuset studentów ruszyło kolumną w centrum Mińska. Media internetowe informują, że w stolicy nie pracuje dziś wiele małych firm, sklepów i kawiarni. 

Rozpoczęcie ogólnokrajowego strajku anonsowała liderka opozycji. Swiatłana Cichanouska wcześniej postawiła władzom ultimatum z żądaniem między innymi ustąpienia prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś