X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: Internet odpowiada na groźby prezydenta

28.10.2020 09:26
Aleksander Łukaszenka zapowiedział zwalnianie z pracy strajkujących robotników, nauczycieli i lekarzy oraz usuwanie z uczelni protestujących studentów
Audio
  • Białoruś: Internet odpowiada na groźby prezydenta [posłuchaj]
Protest w Mińsku
Protest w MińskuPAP/EPA/STR

Media internetowe odpowiedziały radami dla białoruskich studentów i robotników po groźbach Aleksandra Łukaszenki. Wczoraj zapowiedział on zwalnianie z pracy strajkujących robotników, nauczycieli i lekarzy oraz usuwanie z uczelni protestujących studentów. 

Przedstawiciele białoruskiej opozycji napisali w serwisie społecznościowym Telegram, że jeśli władze uniwersytetów zdecydują się na wyrzucanie niepokornych studentów , to ci mają wiele możliwości nauki poza granicami kraju. Na przykład w Polsce działa program imienia Konstantego Kalinowskiego. To największy w Europie programem pomocowy dla młodych Białorusinów nie mogących studiować w swoim kraju ze względu na swoje poglądy polityczne. Pomoc represjonowanym białoruskim studentom obiecały też władze i uniwersytety z Litwy, Czech, Słowacji i Niemiec. 

Dla osób zwalnianych na Białorusi z pracy z powodów politycznych zebrano dotąd 2 miliony 719 tysięcy dolarów na wsparcie w ramach tak zwanego funduszu solidarności. Statystyczny Białorusin po tym, jak zostanie wyrzucony z pracy, na przykład za udział w strajku, może liczyć na zapomogę w wysokości 1500 euro. To więcej, niż trzy średnie płace miesięczne na Białorusi.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś