X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kolejna dostawa szczepionek przeciwko koronawirusowi w Polsce

28.12.2020 10:10
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do Polski dotarło w poniedziałek rano 300 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi. To kolejna partia preparatu firm Pfizer/BionTech, którą dostarczono do Polski.
Audio
  • Kolejna dostawa szczepionek w Polsce. Materiał Karola Surówki (IAR)
  • W Polsce ruszył program szczepień na koronawirusa
Premier Mateusz Morawiecki na Okęciu
Premier Mateusz Morawiecki na OkęciuAdam Guz/KPRM

Premier zapowiedział na konferencji, że szczepionki będą teraz dystrybuowane do szpitali. Dziś i jutro ruszą one do ponad 250 szpitali. "Wcześniej niż sądziliśmy" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier mówił, że wierzy, iż nadzieja i bezpieczeństwo są na wyciągniecie ręki. - W ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy zwyciężyć tę nierówną do tej pory walkę z wirusem - uznał.

Szef rządu mówił, że należy się ustrzec przed III falą epidemii, która może być groźniejsza niż dotychczasowe. - Dlatego ta dawka szczepionki może być dawką nadziei - stwierdził.

Mateusz Morawiecki powiedział, że w walce z koronawirusem weszliśmy w nową fazę, w której najważniejsza jest logistyka dystrybucji szczepionek. Zapewnił, że szczepienia są szansą do powrotu do życia sprzed pandemii. Wyjaśnił, że nie ma na razie lepszego lekarstwa, antidotum na koronawirusa.

Mateusz Morawiecki zapewniał, że szczepionka jest bezpieczna. - Zaufajmy nauce i medycynie. Najlepsi specjaliści z całego świata pracowali nad szczepionką wiele miesięcy. Szczepionka przeszła fazy badań, które są konieczne, po to, żeby mogła być dopuszczona - podkreślił szef rządu. Przypomniał, że preparat został zaakceptowany przez Europejską Agencję Leków.

Szef rządu zaapelował do medyków i wszystkich Polaków, by w odpowiedniej kolejności zapisywali się do szczepień i następnie poddali się procesowi.

W sobotę do Polski trafiło pierwszych 10 tysięcy szczepionek przeciwko Covid-19, a w niedzielę rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego.

IAR/dad