Redakcja Polska

Wyjątkowe fotografie Wieży Eiffla - jednego z najpopularniejszych zabytków

05.09.2019 19:14
Z okazji 130-lecia Wieży Eiffla, znana polsko-francuska aktorka, Elisabeth Duda i artysta o światowej renomie, Jean-Paul Lubliner postanowili zaprezentować 130 zdjęć "Żelaznej Damy" w sześciu różnych miejscowościach w Polsce.
Audio
  • Elisabeth Duda, polsko-francuska aktorka była gościem Marii Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Elizabeth Duda w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Elizabeth Duda w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyFoto: Maria Wieczorkiewicz/PRdZ

Patronat nad wystawą objęła Ambasada Francji. Ekspozycję zobaczymy najpierw w  Warszawie, a potem w: Konstancinie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku i Wrocławiu.

Jean-Paul Lubliner urodził się w Paryżu. Jego ojciec był Polakiem, a matka Francuzką pochodzenia ormiańskiego. Fotografik, architekt i designer od wielu lat  prowadzi szeroką działalność artystyczną: wystawy, realizacje i przedsięwzięcia zawodowe na całym świecie. W 1999 r., podjął niezwykłe wyzwanie - wykonywał przez rok, dzień po dniu, jedno wyjątkowe zdjęcie Wieży Eiffla! 

Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej popularnych zabytków. Co roku zwiedza ją 7 milionów ludzi. Roztacza swą niezwykłą aurę na cały świat. Dlatego dzieło fotograficzne Jean-Paula Lublinera poświęcone „Żelaznej Damie” powinno podróżować.

Wspólnie z aktorką Elisabeth Dudą, Jean-Paul Lubliner postanowił, że w kolejną podróż uda się do kraju przodków. Będzie to podróż, na którą czeka od wielu lat - powiedziała Polskiemu Radiu dla Zagranicy Elisabeth Duda, która była gościem Marii Wieczorkiewicz

 

Zobacz więcej na temat: Paryż wieża Eiffla