Redakcja Polska

Lwów: Obóz wolontarystyczny „Pamiętamy o Kresach”

12.09.2019 12:42
Ponad 30 uczniów z dwóch lwowskich szkół z polskim językiem nauczania bierze udział w porządkowaniu zapomnianych grobów na Cmentarzu Janowskim we Lwowie
Audio
  • Lwów: Obóz wolontarystyczny „Pamiętamy o Kresach” [posłuchaj]
Panorama Lwowa
Panorama LwowaShutterstock.com

Ponad 30 uczniów z dwóch lwowskich szkół z polskim językiem nauczania bierze udział w porządkowaniu zapomnianych grobów na Cmentarzu Janowskim we Lwowie. Akcja odbywa się w ramach obozu wolontarystycznego „Pamiętamy o Kresach” zorganizowanego przez Fundację Dziedzictwo Kresowe.

Przeprowadzenie prac porządkowych, drobnych prac naprawczych oraz podstawowych prac konserwatorskich przy wybranych polskich grobach na cmentarzu Janowskim we Lwowie. Celem jest zaangażowanie zarówno miejscowej Polonii, polskich rodzin, które poszukują swoich przodków na cmentarzu i chcą się zaangażować w ich ratowanie, ale nie wiedzą, w jaki sposób, jak i mieszkańców Lwowa, którzy chcą się włączyć w zachowanie dziedzictwa cmentarza Janowskiego oraz studentów wydziałów konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i we Lwowie.

Projekt jest realizowany przez Fundację Dziedzictwo Kresowe, z programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą - wolontariat 2019” Instytutu Polonika.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Kresy