X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dzięki Polskiej Pomocy powstała inkluzywna ścieżka rowerowa w Lidzie

13.09.2019 09:06
Dzięki programowi "Polska Pomoc" realizowanemu przez MSZ otwarto 10-kilometrową ścieżkę rowerową w Lidzie na zachodniej Białorusi.
Audio
  • Białoruś: dzięki Polskiej Pomocy powstała inkluzywna ścieżka rowerowa w Lidzie [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnemonticello/Shutterstock

Dzięki programowi "Polska Pomoc" realizowanemu przez MSZ otwarto 10-kilometrową ścieżkę rowerową w Lidzie na zachodniej Białorusi. Została ona przystosowana do poruszania się osób niepełnosprawnych. Zakupiono również specjalistyczny sprzęt rowerowy i wyposażono specjalne parkingi.

Ambasador Polski na Białorusi Artur Michalski przejechał rowerem po nowej ścieżce. Towarzyszyły mu osoby niepełnosprawne. "Widzimy tutaj grupę osób niepełnosprawnych, która prawdopodobnie bez tej inicjatywy nigdy by nie wyjechała na ulice miasta. Ludzie ci nigdy by się nie cieszyli tym pięknym, wspaniałym, historycznym miastem, gdyby nie ten projekt" - powiedział ambasador. Dyplomata zwrócił uwagę na dobrą współpracę przy budowie ścieżki rowerowej z białoruskim przedstawicielstwem Programu Rozwojowego ONZ. 

Aleksander Audziewicz - niepełnosprawny pochodzący z Lidy pracownik agendy ONZ w Mińsku - powiedział Polskiemu Radiu, że dzięki inwestycji centrum miasta z widokiem na historyczny zamek stało się dostępne dla ludzi z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. "Dzięki temu projektowi zostały obniżone krawężniki i teraz nawet zwykłe wózki inwalidzkie mogą przejechać centralnymi ulicami miasta" - powiedział Aleksander Audziewicz.

W zasięgu ścieżki rowerowej dla niepełnosprawnych znalazła się jedna trzecia miasta. Miejscowe władze przygotowały program jej poszerzenia. Lida to ponad 100-tysięczne miasto ze sporą mniejszością polską. Przed wojną znajdowało się w granicach II Rzeczypospolitej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Polacy na Białorusi