X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zmarł Maciej Kuczyński - powstaniec, pisarz, podróżnik

08.08.2019 10:27
5 sierpnia 2019 r. w wieku 90 lat zmarł Maciej Kuczyński – uczestnik Powstania Warszawskiego, pisarz, podróżnik, odkrywca, speleolog, polarnik. Autor ponad 30 książek o tematyce podróżniczej, powieści dla młodzieży, reportaży, esejów wydanych w łącznym nakładzie 1,6 mln egzemplarzy.
Maciej Kuczyński
Maciej KuczyńskiMateriały prasowe

Maciej Kuczyński był  z wykształcenia architektem. Współorganizował reaktywowany po wojnie Klub Wysokogórski. Był współzałożycielem krakowskiego Klubu Grotołazów, honorowym członek Polskiego Związku Alpinizmu, wieloletnim prezesem
i współzałożycielem Polskiego Oddziału The Explorers Club z siedzibą w Nowym Jorku.

Prowadził wyprawy odkrywcze do jaskiń w górach Europy i obu Ameryk. Przemierzał peruwiańskie i chilijskie Andy, dżungle Ameryki Łacińskiej i Afryki oraz Himalaje. Organizował wyprawy naukowe na Spitsbergen, gdzie współzakładał polską stację polarną, a także wyprawy paleontologiczne Polskiej Akademii Nauk na pustynię Gobi oraz wyprawy amerykańskiej Agencji Ochrony Środwiska na lodowce Himalajów, w góry Ruvenzori i na Alaskę.

Zdobył San Agustin — najgłębszą jaskinię obu Ameryk. Jest współodkrywcą najstarszych na świecie kwarcytowych jaskiń w Amazonii. Był badaczem kultur prekolumbijskich Meksyku i Ameryki Środkowej, był autorem przełomowej hipotezy na temat biologicznej i trancendentalnej wiedzy dawnych Meksykanów oraz źródeł jej pochodzenia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 14 sierpnia 2019 r. o godz. 12 Mszą Św. w kościele pod wezw. Św. Karola Boromeusza na warszawskich Starych Powązkach, potem nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.


Źródło: informacja prasowa

Zobacz więcej na temat: Powstanie Warszawskie