X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

28 lat "Electro Body" - pierwszej profesjonalnej polskiej gry na komputery PC

14.02.2020 14:58
Produkcja studia xLand nie była pozbawiona wad, ale dziś wspominana jest jako tytuł kultowy
Audio
Kadr z gry Electro Body
Kadr z gry Electro BodyxLand

W lutym mija 28 lat od premiery "Electro Body". To jedna z pierwszych polskich gier, które trafiły do światowej dystrybucji. To także kultowy tytuł wspominany jako pierwsza rodzima produkcja wydana w profesjonalny sposób - w pudełku, zawierającym poza grą instrukcję i ścieżkę dźwiękową. Dzieło studia xLand ustępowało zagranicznym grom i nie było pozbawione wad, ale wspominane jest do dziś jako jedna z gier, które otwarły polskim projektantom etap ambitnych gier na komputery PC.

Z Maciejem Miąsikiem, współautorem "Electro Body", aktualnie produkującym gry w ramach studia Pixel Crow, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: gry komputerowe