Polskie Radio
Section05
gry komputerowe

Premier: gra This War of Mine wejdzie na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych

- Gry komputerowe wchodzą już do kanonu polskiej kultury i warto to wykorzystać. Dlatego my również dzisiaj rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził siedzibę firmy 11 bit studios w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki społeczeństwo gry komputerowe gry wideo GOSPODARKA nowe technologie technologie POLSKA

"Desperados" czy "Shadow Tactics" - gry strategiczne wracają do łask

Pamiętacie te czasy, kiedy taktyczne gry strategiczne wiodły prym? "Commandos" już niedługo doczeka się remake’u swojej drugiej odsłony. Wydane w 2016 roku "Shadow Tactics" udowodniło sceptykom, jak bardzo brakuje takiej formy rozgrywki na rynku. Tymczasem fani dzikiego zachodu mają powody do radości. W sieci pojawiło się demo trzeciej części "Desperados".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka gry komputerowe gry wideo Łukasz JeffreJ Chmiel

Tony Hawk znów "wjeżdża" na konsolę. Premiera już jesienią

W latach 90. Polsce rozpowszechnił się skateboarding. Pamiętamy szerokie spodnie z krokiem w kolanach, bluzy większe od nas o kilka rozmiarów i walkman w kieszeni z rockiem lub rapem w zależności od preferencji muzycznych. Każdy szanujący się skate miał na swojej konsoli grę "Tony Hawk’s Pro Skater", która pozwalała nam się wczuć w mistrza tricków na deskorolce. Chociaż seria upadła, fanów czeka prawdziwa niespodzianka.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka gry komputerowe