Polskie Radio
Section05
gry komputerowe

Intel Extreme Masters 2018. "Polska ma e-sport w swoim DNA"

Po raz kolejny za sprawą Intel Extreme Masters Katowice stały się stolicą światowego e-sportu. Uwaga milionów entuzjastów cyfrowej rywalizacji z całego świata skupiła się na arenę w Spodku. - Na początku było 20 osób, które siedziały w ciemnym pokoju. Był nawet jakiś komentator. W 2017 roku IEM w Spodku oglądały 43 miliony ludzi na całym świecie. To fenomen - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Hans Jurgen Werner, dyrektor ds. strategii marketingowej i kampanii dotyczących rozwiązań klienckich firmy Intel.
Zobacz więcej na temat:  intel Katowice POLSKA e-sport nowoczesne technologie gry komputerowe

Rodzinne granie w gry

Niedawno wydana została książka „Gry wideo w środowisku rodzinnym. Diagnoza i rekomendacje”. O tym, w jaki sposób gry wpływają na relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi, gdzie tkwią zagrożenia, a gdzie potencjał edukacyjny, który nie jest prosty do wykrzesania, rozmawiali w audycji 24 Poziom autor książki - Damian Gałuszka, Elżbieta Żywiczyńska (blog zGrana rodzina) i Kamil Szwarbuła z Instytutu Badań Edukacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe rozrywka dzieci Kamil Szwarbuła

Polacy odkrywają tajemnice przestrzeni kosmicznej

W najnowszej odsłonie audycji 24. Poziom wyprawa w kosmos - tym razem z polską firmą Creotech Instruments, która we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i spółkami z innych stron świat angażuje się w kolejne projekty związane z obserwacją ziemi i otaczającego nas wszechświata. O realizowanych przedsięwzięciach opowiedzieli słuchaczom dr Grzegorz Brona i dr Marcin Stolarski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kosmos nowe technologie gry komputerowe

Trendy w branży gier i technologii na 2018 rok

W magazynie nowych technologii prognozy co w świecie technologii i gier przyniesie nam najbliższe 12 miesięcy. O nowych możliwościach, które zyskamy dzięki sztucznej inteligencji i technice 5G, mówił Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu Chip. Natomiast Paweł Olszewski z serwisu Polygamia i Tadeusz Zieliński ze studia Flying Wild Hog wskazali najważniejsze tytuły gier, na które warto czekać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo gry gry komputerowe nowe technologie sztuczna inteligencja

Technologie roku 2017. Na co warto zwrócić uwagę?

W najnowszej audycji 24 poziom podsumowaliśmy rok 2017. Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu Chip, odpowiedział na pytania związane z najważniejszymi technologiami minionych 12 miesięcy. Z Pawłem Olszewskim z serwisu Polygamia i Tadeuszem Zielińskim ze studia Flying Wild Hog przypomnieliśmy zaś najciekawsze gry, najlepsze polskie produkcje i gadżety związane z graniem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 technologie mobilne gry komputerowe nowe technologie

Gra Petsbury, zostań dyrektorem wirtualnego schroniska

Jesteś miłośnikiem zwierząt i marzy ci się niesienie im pomocy?  Martwi cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiałeś się nad wolontariatem w schronisku? Mobilna gra Petsbury pozwoli na niesienie pomocy zwierzakom, zarówno wirtualnym, jak i tym prawdziwym. O produkcji, która ma uczulać na problemy bezdomnych czworonogów, opowiedzieli przedstawiciele studia Garmory - Kamila Zich i Jakub Badera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe aplikacje mobilne nowe technologie schronisko dla zwierząt

Driftland: The Magic Revival. Strategia w świecie fantasy

Symulator życia, klasyczny RTS oraz strategia 4X. Oto główne elementy Driftland: The Magic Revival, najnowszej gry warszawskiego studia Star Drifters. O tym, co produkcja ma do zaoferowania graczom i co ją wyróżnia na tle konkurencyjnych tytułów opowiedzieli w audycji 24. Poziom Łukasz Szymański oraz Leszek Strządała, współtwórcy gry.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe fantasy nowe technologie gry wideo