Polskie Radio
Section05
gry komputerowe

Heroes Orchestra: ściągamy do filharmonii fanów gier komputerowych

Lubią grać w gry i grać grę. Heroes Orchestra to zespół, który jako pierwszy na świecie przeniósł muzykę z gry komputerowej "Heroes of Might and Magic" na scenę. - Muzyka z gier zaczyna funkcjonować jako osobny segment. To już nie tylko dodatek, ale dzieło, które żyje własnym życiem - opowiadają członkowie orkiestry Natalia Gruszczyńska i Mateusz Alberski.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA hobby gry komputerowe MUZYKA Martyna Matwiejuk

17-latek został milionerem dzięki grze komputerowej "Minecraft"

17-letni Maksym Gavrylenko zainwestował dwa lata temu wraz z kolegami 1000 funtów w serwer w "Minecrafcie", komputerowej grze survivalowej. Teraz, po sprzedaniu go, stał się milionerem. To kolejny przykład, że gry komputerowe przynoszą pieniądze – i to spore. Ale tak naprawdę zarobić można na wszystkim, trzeba tylko wiedzieć jak.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA gry komputerowe pieniądze młodzież Paweł Turski Katarzyna Cygler Trójka

Wkrótce zaczyna się Pyrkon – największy festiwal dla fanów szeroko pojętej fantastyki

Pyrkon – to słowo wzbudza rozkoszne drżenie serca u każdego fana szeroko pojętej fantastyki w dowolnych właściwie jej przejawach i wariantach. Organizowany od 1999 roku jest największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z największych w Europie. Najnowsza edycja zacznie się w piątek, 16 czerwca, i będzie trwała nieprzerwanie przez trzy dni aż do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fantastyka Poznań Pyrkon FILM serial science-fiction cosplay gry komputerowe Tomasz Miara Trójka

Tajemnice polskiego dubbingu, czyli kiedy w zagranicznym filmie mówią "po naszemu"

W Polsce dubbing nigdy nie był bardzo popularny, chociaż pierwsze tego rodzaju filmy pojawiły się w naszych kinach już przed wojną. Także po wojnie dominowały filmy z napisami bądź lektorem, ale część filmów, szczególnie dla dzieci, była dubbingowana. W ostatnich latach dubbing powraca do łask, także dzięki rosnącej jakości i popularności gier komputerowych.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM dubbing gry wideo gry komputerowe język polski tłumaczenie Katarzyna Cygler Józef Niewiarowski Trójka

Instytut Polonika uczy młodzież historii Polski dzięki kultowej grze Minecraft

Minecraft to jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, od blisko 15 lat przyciągająca graczy z całego świata. Jej konstrukcja pozwala na wykorzystanie także m.in. w celach edukacyjnych. I tak właśnie robi Instytut Polonika, proponując graczom zgłębianie historii w środowisku gry i atrakcyjnie opowiadając o architekturze sprzed wieków i jej polskich twórcach.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA NAUKA gry komputerowe historia Polski Tomasz Miara