Polskie Radio
Section05
gry komputerowe

Rodzinne granie w gry

Niedawno wydana została książka „Gry wideo w środowisku rodzinnym. Diagnoza i rekomendacje”. O tym, w jaki sposób gry wpływają na relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi, gdzie tkwią zagrożenia, a gdzie potencjał edukacyjny, który nie jest prosty do wykrzesania, rozmawiali w audycji 24 Poziom autor książki - Damian Gałuszka, Elżbieta Żywiczyńska (blog zGrana rodzina) i Kamil Szwarbuła z Instytutu Badań Edukacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe rozrywka dzieci Kamil Szwarbuła

Polacy odkrywają tajemnice przestrzeni kosmicznej

W najnowszej odsłonie audycji 24. Poziom wyprawa w kosmos - tym razem z polską firmą Creotech Instruments, która we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i spółkami z innych stron świat angażuje się w kolejne projekty związane z obserwacją ziemi i otaczającego nas wszechświata. O realizowanych przedsięwzięciach opowiedzieli słuchaczom dr Grzegorz Brona i dr Marcin Stolarski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kosmos nowe technologie gry komputerowe

Trendy w branży gier i technologii na 2018 rok

W magazynie nowych technologii prognozy co w świecie technologii i gier przyniesie nam najbliższe 12 miesięcy. O nowych możliwościach, które zyskamy dzięki sztucznej inteligencji i technice 5G, mówił Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu Chip. Natomiast Paweł Olszewski z serwisu Polygamia i Tadeusz Zieliński ze studia Flying Wild Hog wskazali najważniejsze tytuły gier, na które warto czekać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo gry gry komputerowe nowe technologie sztuczna inteligencja

Technologie roku 2017. Na co warto zwrócić uwagę?

W najnowszej audycji 24 poziom podsumowaliśmy rok 2017. Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu Chip, odpowiedział na pytania związane z najważniejszymi technologiami minionych 12 miesięcy. Z Pawłem Olszewskim z serwisu Polygamia i Tadeuszem Zielińskim ze studia Flying Wild Hog przypomnieliśmy zaś najciekawsze gry, najlepsze polskie produkcje i gadżety związane z graniem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 technologie mobilne gry komputerowe nowe technologie

Gra Petsbury, zostań dyrektorem wirtualnego schroniska

Jesteś miłośnikiem zwierząt i marzy ci się niesienie im pomocy?  Martwi cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiałeś się nad wolontariatem w schronisku? Mobilna gra Petsbury pozwoli na niesienie pomocy zwierzakom, zarówno wirtualnym, jak i tym prawdziwym. O produkcji, która ma uczulać na problemy bezdomnych czworonogów, opowiedzieli przedstawiciele studia Garmory - Kamila Zich i Jakub Badera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe aplikacje mobilne nowe technologie schronisko dla zwierząt

Driftland: The Magic Revival. Strategia w świecie fantasy

Symulator życia, klasyczny RTS oraz strategia 4X. Oto główne elementy Driftland: The Magic Revival, najnowszej gry warszawskiego studia Star Drifters. O tym, co produkcja ma do zaoferowania graczom i co ją wyróżnia na tle konkurencyjnych tytułów opowiedzieli w audycji 24. Poziom Łukasz Szymański oraz Leszek Strządała, współtwórcy gry.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe fantasy nowe technologie gry wideo

Gry na bazie popularnych licencji

Świat Władcy Pierścieni, Batman czy Harry Potter dają duże pole do inspiracji, ale dekady historii branży gier pokazały, że czasem łatwiej jest o spektakularną porażkę, niż o tytuł, który usatysfakcjonuje nawet nie tyle fana, co po prostu gracza. Ostatnie lata wydają się być jednak odwróceniem tej tendencji, przynosząc kolejne tytuły, które w ciekawy sposób bawią się znanymi markami. O tym, jak właściwie przenosić do gier licencje, rozmawiali w audycji 24 Poziom Paweł Olszewski (Polygamia), Dawid Muszyński (NaEkranie.pl) i Tadeusz Zieliński (studio Flying Wild Hog).
Zobacz więcej na temat:  gry komputerowe technologie

Game Dev School - kursy szkoleniowe dla przyszłych twórców gier wideo

W ramach Game Dev School swoim doświadczeniem dzielą się przedstawiciele polskiej branży o różnych specjalizacjach. Rozpoczął się piąty sezon kursów. O kursach dla twórców gier mówili w magazynie nowych technologii 24. Poziom Maciej Miąsik (dyrektor programowy GDS), Kacper Szymczak (wykładowca), a także Sebastian Hitchinson (tegoroczny absolwent).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie gry komputerowe internet