X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Akcja #Zostańwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie

22.03.2020 16:33
Zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę w internecie - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego zachęca do korzystania z kultury online. Do akcji ministerstwa "#Zostańwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie" przyłączają się kolejne instytucje kultury, nie tylko prowadzone i współprowadzone przez resort kultury, ale także samorządowe, zaś te, które brały już w niej udział, ciągle poszerzają swoją ofertę. Ich zestawienie można znaleźć na stronie MKiDN.
Audio
  • Akcja "#Zostańwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie" przyłączają się kolejne instytucje kultury. Materiał Doroty Piotrowskiej (IAR)
  • Culture.pl, Zaczytani.org i wiele innych adresów, gdzie można zwiedzać, czytać, słuchać i oglądać, czyli nie rozstawać się z kulturą podczas społecznej kwarantanny [posłuchaj]
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneShutterstock/Mr.Whiskey

- Korzystając z tych informacji, które znajdują się na naszych stronach można dotrzeć do bardzo wielu scyfryzowanych zasobów naszej kultury - zachęca wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Na stronie resortu można znaleźć propozycje największych polskich muzeów jak Muzeum Narodowe w Warszawie czy Muzeum Narodowe w Krakowie; teatrów i oper jak Teatr Wielki - Opera Narodowa czy Polska Opera Królewska; zespołów jak Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz instytutów i centrów kultury jak Instytut Adama Mickiewicza czy Narodowe Centrum Kultury, a także bibliotek i archiwów jak Biblioteka Narodowa - zasoby Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona czy Archiwa Państwowe.

Zarówno duże jaki małe muzea, centra sztuki i galerie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym online, proponują wirtualne spacery, ale często mają także specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci z propozycją publikacji w wersji elektronicznej, gier i filmów. Wirtualne koncerty i spektakle to z kolei propozycje filharmonii, oper i teatrów. Wśród propozycji są także nagrania audio obejmujące wydawnictwa płytowe, a także wideo wywiady z artystami.

Bardzo bogatą ofertę kulturalną zapewnia także Polskie Radio. W ramach akcji "Wspieramy polskich artystów" wszystkie anteny publicznego nadawcy emitują więcej polskiej muzyki, słuchowisk i audycji dla dzieci napisanych, wykonywanych lub wyprodukowanych przez polskich artystów. Agencja Muzyczna Polskiego Radia postanowiła też obniżyć - do 15 kwietnia - cenę detaliczną płyt wydanych przez Polskie Radio, a wykonywanych przez polskich artystów. W ofercie znalazło się 471 tytułów, które można kupić ze zniżką 30 procent. Akcja wsparta jest działaniami promocyjnymi w internecie, na stronie sklepu Polskiego Radia www.sklep.polskieradio.pl oraz na Facebooku Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

IAR/dad