X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego na 9. Poland Film Festival w Japonii

15.11.2020 14:45
Dziewiąta edycja Poland Film Festival w Japonii odbędzie się pod znakiem "Dekalogu" Kieślowskiego - poinformował na swojej stronie Instytut Adama Mickiewicza. Prezentacja polskiego kina potrwa od 20 do 26 listopada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Mr.Music

"Między 20 a 26 listopada 2020 r. japońska publiczność już po raz dziewiąty będzie miała możliwość zapoznać się z największymi osiągnięciami polskiej kinematografii. Mimo okrojonej formy i krótszego niż zazwyczaj czasu trwania festiwalu w związku z pandemią COVID-19, udało się przygotować bogaty w różne formy i gatunki filmowe program, który skierowany jest do szerokiego grona odbiorców" - czytamy na stronie IAM.

Jak wyjaśniono, "jednym z głównych punktów programu jest przegląd serii filmowej „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego".

- Jego sylwetki nie trzeba przedstawiać fanom festiwalu, którzy mieli okazję oglądać dzieła polskiego reżysera już przy poprzednich edycjach. Tym razem, goście festiwalu dostają szansę na zobaczenie całego, dziesięcioczęściowego cyklu - napisano w informacji o festiwalu.

W programie 9. Poland Film Festival znalazły się także krótkometrażowe filmy wybitnego polskiego reżysera i dokumentalisty Marcela Łozińskiego, nominowany do Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego obraz Jana Komasy "Boże Ciało" oraz film dokumentalny wyprodukowany we współpracy z IAM pt. "Autor Solaris" Borysa Lankosza, który prezentuje postać polskiego twórcy powieści science-fiction i myśliciela Stanisława Lema.

Przypomniano, że w 2021 r. obchodzona będzie setna rocznica urodzin Lema. "Z tej okazji w trakcie przyszłorocznej, także jubileuszowej, bo dziesiątej edycji festiwalu, nie zabraknie nawiązań do postaci tego wielkiego wizjonera przyszłości" - zapowiedziano.

Przegląd odbędzie się w Tokyo Photographic Art Museum. 20 listopada uroczystego otwarcia Poland Film Festival dokona dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio Maria Żurawska.

Więcej o programie imprezy znaleźć można na stronie: https://culture.pl/pl/wydarzenie/dziewiata-edycja-poland-film-festival-w-japonii-pod-znakiem-dekalogu-kieslowskiego.

Organizatorami przeglądu są wortal Culture.pl, Instytut Polski w Tokio i Skopia Film.

Patronat honorowy na wydarzeniem objęła Ambasada RP w Tokio.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Japonia Krzysztof Kieślowski

Festiwal EnergaCamerimage. Piotr Gliński: unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością

15.11.2020 11:31
Podczas gali otwarcia festiwalu filmowego Camerimage minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński potwierdził wsparcie rządu dla budowy w Toruniu Centrum Filmowego Camerimage. - EnergaCamerimage to unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością — podkreślił wicepremier.