Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Piotr Gliński: jeśli powtórne testy na COVID-19 będą negatywne, Polacy wystartują w TCS

Jeśli wyniki jutrzejszych testów będą negatywne, to o 14.30 dostaniemy skok treningowy, o 15 seria próbna i o 16 konkurs. Najważniejsze, że wystartujemy - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Jego informację chwilę później potwierdził Polski Związek Narciarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Piotr Gliński Skoki narciarskie Turniej Czterech Skoczni sporty zimowe

Test Murańki jednak negatywny. Polska będzie się domagać przywrócenia skoczków do TCS

Powtórny test Klemensa Murańki negatywny. Jesteśmy w kontakcie z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Będziemy domagać się przywrócenia polskich skoczków do Turnieju Czterech Skoczni już od jutra - napisał w poniedziałek na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Skoki narciarskie Klemens Murańka SPORT koronawirus Turniej Czterech Skoczni COVID-19

Znamy wyniki konkursu na prace naukowe o historii ruchu narodowego. Minister kultury pogratulował zwycięzcom

Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński pogratulował laureatom konkursu zorganizowanego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego (IDMN) - na prace naukowe o historii ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Roman Dmowski Ignacy Jan Paderewski historia Polski pamięć społeczeństwo konkurs POLSKA

Piotr Gliński: BohaterOny to uhonorowanie tych, którzy przyczynili się do pielęgnowania historii Polski

Przewodniczący Kapituły Nagrody BohaterONy, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, otwierając galę wręczenia tych nagród, powiedział, że są one uhonorowaniem wszystkich tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do pielęgnowania historii Polski i jej bohaterów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo

"Element polskiej historii". Apel ministra kultury do młodego pokolenia w rocznicę 13 grudnia 1981

- Nie możemy dać sobie wmówić, że martyrologia to jest coś złego - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas uroczystości upamiętniających 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dodał, że młode pokolenie "nie będzie istnieć, jeżeli nie będzie pamiętało".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński historia Polski stan wojenny PRL

"Zaangażowana w inicjatywy społeczne". Piotr Gliński o Katarzynie Łaniewskiej

"Aktorka, działaczka opozycji antykomunistycznej, założycielka NSZZ »Solidarność« w Teatrze Ateneum, po 2010 roku zaangażowana w inicjatywy społeczne upamiętniające ofiary Tragedii Smoleńskiej" - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński o zmarłej Katarzynie Łaniewskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktorzy FILM TEATR Piotr Gliński KULTURA

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński: chcemy jak najszybciej przekazać pieniądze

- Algorytm ma tę zaletę, że jest sprawiedliwy, a w gospodarce to jest najważniejsze - mówi czwartkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" wicepremier, minister kultury, prof. Piotr Gliński. - W Funduszu Wsparcia Kultury nie oceniamy, czy ktoś jest blondynem czy brunetem, czy jest bogaty czy biedny - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA Fundusz Wsparcia Kultury POLSKA

"Kwoty refundacji zostały obniżone". MKiDN o Funduszu Wsparcia Kultury

Biorąc pod uwagę argumenty, które padały podczas dyskusji wokół Funduszu Wsparcia Kultury - kwoty przydzielonych refundacji zostały obniżone - podało MKiDN. Jeżeli weryfikacja potwierdzi brak zasadności części przedstawionych przez wnioskodawcę kosztów, dotacje mogą ulec pomniejszeniu - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński KULTURA Fundusz Wsparcia Kultury POLSKA społeczeństwo