X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Spór wokół Europejskiego Centrum Solidarności. Komentarze

- Wszyscy historyczni przywódcy "Solidarności" powinni wpływać na kształt ECS - powiedział Robert Tekieli (Polskie Radio 24). - Być może po akcji z Muzeum II Wojny Światowej atmosfera w Gdańsku mniej sprzyja porozumieniu - zauważył Adam Buła. Goście PR24 dyskutowali o sytuacji wokół Europejskiego Centrum Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Europejskie Centrum Solidarności Solidarność Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

Politycy o ataku na dziennikarkę TVP: to niedopuszczalne

To zachowanie skandaliczne i niedopuszczalne, na jakie nie ma zgody i nie może być przyzwolenia - podkreślali w niedzielę politycy różnych opcji odnosząc się do sobotniego agresywnego zachowania osób protestujących przed budynkiem stacji wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Błażej Spychalski Piotr Gliński Sławomir Neumann Marcin Kierwiński Katarzyna Lubnauer dziennikarstwo polityka

Wicepremier: spór ws. obchodów w Auschwitz wrażliwym tematem

- Nikomu nie zależy na tym, żeby przy okazji uroczystości dotyczących wyzwolenia obozu Auschwitz dochodziło do jakichkolwiek kontrowersji - mówił w audycji "W samo południe" wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się w ten sposób do sporu między organizatorem wydarzenia, a stowarzyszeniem, które nie zostało zaproszone na obchody. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jerzy Jachowicz Auschwitz

Wicepremier: cieszą nas dobre i bliskie relacje z Litwą

– Cieszmy się, że relacje z Litwą, po wielu latach, w ciągu których układały się one w różny sposób, można scharakteryzować jako przełom – powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Wicepremier zakończył w środę dwudniową wizytę w Wilnie. Głównym celem podróży był udział w uroczystym otwarciu wystawy „Litwo, Ojczyzno moja… Adam Mickiewicz i jego poemat >>Pan Tadeusz<<” w Pałacu Władców w litewskiej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Wilno Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA Litwa

Wicepremier odwiedził wystawę poświęconą Mickiewiczowi

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wziął udział w otwarciu międzynarodowej wystawy poświęconej Adamowi Mickiewiczowi i jego poematowi "Pan Tadeusz", gdzie zaprezentowany został rękopis polskiej epopei narodowej. Ekspozycja w Wilnie została objęta honorowym patronatem premierów Polski i Litwy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Europa Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Adam Mickiewicz

Diamentowy Mikrofon dla Krzysztofa Pendereckiego

W piątek 23 listopada odbył się koncert zamknięcia Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego z okazji 85. urodzin Mistrza. W trakcie uroczystości w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski wręczył wybitnemu kompozytorowi Diamentowy Mikrofon oraz pierwszy egzemplarz płyty „Sonoristic Penderecki by Penderecki” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński MUZYKA POLSKA Andrzej Duda Krzysztof Penderecki