Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

20 mln zł dla artystów. Piotr Gliński ogłosił rozstrzygnięcie konkursu "Kultura w sieci"

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński rozstrzygnął stypendialną część programu "Kultura w sieci". Trzymiesięczne stypendia - każde w wysokości 9 tysięcy złotych - otrzyma 2223 artystów i twórców. W sumie na tę część programu przeznaczono 20 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA internet POLSKA

"PO potrzebowała mediów publicznych, by domknąć monopol medialny". Piotr Gliński odpowiada RMF FM

"Każda władza po 1989 wykorzystywała media publiczne. Trudno jest ukryć, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną. Nie bądźmy hipokrytami. Jednym z zadań mediów publicznych jest objaśnianie polityki rządu. Nie ma w tym nic dziwnego" - napisał w mediach społecznościowych Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński media publiczne polityka

Tomasz Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje. Piotr Gliński wygrał w sądzie z "Newsweek Polska"

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego - podał resort kultury. - Zapadł dobry, sprawiedliwy wyrok - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Janusz Malanowski, radca prawny z kancelarii Malanowski i Wspólnicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński tomasz lis dziennikarstwo sądownictwo sąd

Piotr Gliński: podstawowe wsparcie to ok. 20 mld zł, które trafiły już do przedsiębiorców

- Podstawowe wsparcie to jest ok. 20 mld zł, które trafiły już do polskich przedsiębiorców. Wiele firm kultury na tym zyskuje, a także wiele podmiotów, które działają w oparciu o status organizacji pozarządowych - mówił w sobotę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Koronawirus w Polsce

Zmiany w programie "Niepodległa" na czas epidemii. Resort kultury podał szczegóły

Możliwość wprowadzenia przez beneficjentów zmian w zakresie realizowanych projektów zarówno merytorycznych, jak i finansowych - to jedno z ułatwień w zasadach realizacji projektów programu dotacyjnego "Niepodległa" na 2020 r., które wprowadził minister kultury Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński niepodległość pamięć społeczeństwo POLSKA

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Gliński: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

– Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kino TEATR Koronawirus w Polsce