X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Commodore Amiga - jeden z ulubionych retro-komputerów Polaków

20.06.2021 16:00
Crowdfundingowa akcja zbiórki na polskie wydanie książki "Historia Amigi pixel po pixelu" uzyskała wsparcie potrzebne do zrealizowania celu w ciągu pierwszego weekendu po jej ogłoszeniu.
Audio
  • Robert Łapiński, wydawca magazynu Pixel, o wyjątkowym sentymencie Polaków do komputera Amiga [POSŁUCHAJ]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Nonchanon

Książka "Historia Amigi Piksel po Pikselu" to polskie, uzupełnione wydanie "The Story of Commodore Amiga in Pixels" autorstwa Chrisa Wilkinsa, która ukazała się pierwotnie na rynku brytyjskim. 

Opowiada historię Amigi, przygląda się najlepszym grom i prezentuje wspomnienia osób zaangażowanych w powstanie, upadek oraz odrodzenie się „pierwszego komputera osobistego, który dobrze wyglądał i dobrze brzmiał”.

Polskie wydanie "Historii Amigi Pixel po Pixelu" będzie uzupełnione o materiały o polskich twórcach i przedstawicieli lokalnej demosceny.

Choć Commodore Amiga ma czasy swojej świetności ma od dawna za sobą, to w dalszym ciągu jest darzona bardzo dużą estymą fascynatów komputeryzacji, którzy korzystali z niej w latach dziewięćdziesiątych. Potwierdza to nie tylko szybkie uzbieranie funduszy na wydanie książki na platformie społecznościowej, ale też wciąż funkcjonująca społeczność fascynatów tego komputera.

O fenomenie popularności Amigi w Polsce z Robertem Łapińskim, wydawcą polskiej edycji publikacji, rozmawiał Przemysław Pawełek.


Zobacz więcej na temat: komputer