Redakcja Polska

Commodore Amiga - jeden z ulubionych retro-komputerów Polaków

20.06.2021 16:00
Crowdfundingowa akcja zbiórki na polskie wydanie książki "Historia Amigi pixel po pixelu" uzyskała wsparcie potrzebne do zrealizowania celu w ciągu pierwszego weekendu po jej ogłoszeniu.
Audio
  • Robert Łapiński, wydawca magazynu Pixel, o wyjątkowym sentymencie Polaków do komputera Amiga [POSŁUCHAJ]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Nonchanon

Książka "Historia Amigi Piksel po Pikselu" to polskie, uzupełnione wydanie "The Story of Commodore Amiga in Pixels" autorstwa Chrisa Wilkinsa, która ukazała się pierwotnie na rynku brytyjskim. 

Opowiada historię Amigi, przygląda się najlepszym grom i prezentuje wspomnienia osób zaangażowanych w powstanie, upadek oraz odrodzenie się „pierwszego komputera osobistego, który dobrze wyglądał i dobrze brzmiał”.

Polskie wydanie "Historii Amigi Pixel po Pixelu" będzie uzupełnione o materiały o polskich twórcach i przedstawicieli lokalnej demosceny.

Choć Commodore Amiga ma czasy swojej świetności ma od dawna za sobą, to w dalszym ciągu jest darzona bardzo dużą estymą fascynatów komputeryzacji, którzy korzystali z niej w latach dziewięćdziesiątych. Potwierdza to nie tylko szybkie uzbieranie funduszy na wydanie książki na platformie społecznościowej, ale też wciąż funkcjonująca społeczność fascynatów tego komputera.

O fenomenie popularności Amigi w Polsce z Robertem Łapińskim, wydawcą polskiej edycji publikacji, rozmawiał Przemysław Pawełek.


Zobacz więcej na temat: komputer