Polskie Radio
Section05
komputer

ANALIZA Obrazkową rewolucję zaczęło Apple. 40 lat temu pokazano pierwszego Macintosha

Komputerowe ikony otaczają nas niemal na każdym kroku. Korzystamy z nich w samochodzie i w codziennych wymianach wiadomości przez komunikator, a już mało kto wyobraża sobie sprawne korzystanie z komputera bez użycia ikon, w które można kliknąć. Obrazkowa rewolucja w świecie komputerów nie zaczęła się jednak od Microsoftu, tylko od firmy Apple, i to cztery dekady temu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Apple komputery nowe technologie informatyka infografika Ameryka

Inwestycja Intela koło Wrocławia. Minister Cieszyński zapewnia: Polska nie przepłaci

Pomoc publiczna, jakiej udzielimy Intelowi na budowę fabryki półprzewodników, nie będzie procentowo wyższa niż ta, której Amerykanie mogą się spodziewać od Niemców. Polska nie przepłaci - zapewnił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA intel inwestycje zagraniczne Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński półprzewodniki it POLSKA Polska w Unii Europejskiej

"This War of Mine" – gra komputerowa, która jest czymś więcej niż rozrywką

Od roku wśród propozycji uzupełniających lektury szkolne dla ostatnich klas szkół licealnych znajduje się przygotowana przez 11 bit studios gra "This War of Mine". Opowiada o przetrwaniu w czasie wojny, inspirowana jest wydarzeniami z oblężenia Sarajewa z lat 1992-1996. – Gra w atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę i poszerza granice wyobraźni – argumentuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Agresja Rosji na Ukrainę nadała tej grze zupełnie nowy kontekst.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA gry wideo edukacja szkoła wojna na Ukrainie Sarajewo Radosław Nałęcz Trójka Ministerstwo Edukacji i Nauki