Redakcja Polska

17. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera od 22 sierpnia

19.08.2020 13:40
W tym roku Festiwal Warszawa Singera będzie dostępny dla odbiorców kultury na całym świecie. Koncerty, spektakle i spotkania autorskie, obędą się na żywo, jak również w przestrzeni wirtualnej ze względu na restrykcje związane z koronawirusem.
Festiwal Warszawa Singera
Festiwal "Warszawa Singera"źr.festiwalsingera.pl

Jak co roku w synagodze im. Nożyków wysłuchamy wybitnych kantorów. W tradycyjnym inauguracyjnym koncercie kantoralnym wystąpi kantor Yoni Rose z Niemiec, a w specjalnym występie on-line usłyszymy też nowojorskiego kantora Yaakova Lemmera oraz Nachmana Turgemana z Izraela.

Podczas festiwalu zobaczymy również najlepsze spektakle przygotowane przez zespół Teatru Żydowskiego między innymi: "Jak w przedwojennym kabarecie" w reż. Gołdy Tencer, "Szabasową dziewczynę" Marcina Sławińskiego, "PeKiN" Agaty Biziuk czy "Balkon Goldy" Marty Miłoszewskiej.

Ponadto usłyszymy: legendarnego skrzypka Vadima Brodskiego, słowacką grupę Preßburger Klezmer Band czy zespół Kroke. Nie zabraknie muzyki jazzowej - wystąpią: Włodek Pawlik Trio, grupa włoskiego gitarzysty Francesco Bruno, Liudas Mockunas z Litwy i Mikołaj Trzaska. Gwiazdą koncertu finałowego będzie Kayah.

Warszawa Singera to także spotkanie z literatami i artystami, debaty, spacery z historykami, pokazy filmów oraz zajęcia dla dzieci. Festiwal potrwa od 22 do 30 sierpnia. Patronem medialnym wydarzenia jest Program Pierwszy Polskiego Radia.


IAR/ho

Zobacz więcej na temat: kultura żydowska Warszawa