Redakcja Polska

Nowa gra "Wiedźmin: Pogromca Potworów". Każdy może zostać Wiedźminem

30.07.2021 16:49
Nowa gra "Wiedźmin: Pogromca Potworów" to zaproszenie do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego skierowane do posiadaczy telefonów z systemem Android lub iOS.
Audio
  • Nadia Gasik ze studia Spokko o najnowszej grze mobilnej ze świata Wiedźmina [POSŁUCHAJ]
Wiedźmin: Pogromca Potworów
Wiedźmin: Pogromca PotworówCDP Red

Seria polskich gier o wiedźminie Geralcie trafiła na całym świecie do milionów graczy. Najnowsza propozycja stworzona pod patronatem studia CDP Red to gra mobilna - może w nią zagrać każdy posiadacz telefonu z systemem Android lub iOS.

"Wiedźmin: Pogromca Potworów" zaprasza graczy na spacer - pokazuje mapę ich realnego otoczenia, z naniesionymi na nią obiektami i potworami. Gracz, jako wiedźmin, przemierza teren z telefonem w ręku, bądź kieszeni, by zapolować na cyfrowych przeciwników. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości i wbudowanemu w telefon aparatowi - monstra pojawiają się na ekranie smartfona tam, gdzie kierowany jest obiektyw, w realnym otoczeniu.

Gra korzysta z popularności znanej na całym świecie marki, ale przenosi graczy w inną epokę świata stworzonego pierwotnie na potrzeby książek, proponuje łowy, podzieloną na sezony fabułę oraz wątki i oprawę nawiązujące do znanych już produkcji CDP Red.

Propozycja studia Spokko skierowana jest zarówno do miłośników gier RPG o Geralcie, fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, jak i sympatyków gier mobilnych z całego świata. Z Nadią Gasik, pisarką ze studia Spokko, rozmawiał Przemysław Pawełek.

 

Zobacz więcej na temat: gra Andrzej Sapkowski