X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Warszawie rozpoczęły się 29. Targi Książki Historycznej

25.11.2021 15:19
Bogata oferta wydawnicza, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych – Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim  miejscem spotkań wydawców z miłośnikami literatury historycznej
Audio
  • Nagrody KLIO przyznane - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Swoje książki na targach prezentuje blisko 120 wystawców. O swoich publikacjach opowiedzą między innymi Adam Bujak, profesor Andrzej Nowak, Marek Teler, profesor Tomasz Szarota, profesor Cezary Król, ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, Krzysztof Rak i Wojciech Szatkowski.  

Jak co roku podczas otwarcia targów poznaliśmy laureatów nagrody Klio za najlepszą książkę historyczną roku. - Nagroda ma pokazać co w ocenach wybitnych specjalistów i historyków warto przeczytać i może być drogowskazem dla czytelnika, że ta właśnie książka jest dobra, warta przeczytania i spełnia wszystkie oczekiwania sztuki historycznej i wydawniczej – tłumaczy dyrektor targów Waldemar Michalski. - W tym roku do nagrody Klio zgłosiło się do niej 105 wydawnictw z 288 propozycjami książek o różnorodnej tematyce - dodaje przewodniczący jury prof. Tomasz Szarota.

Tegoroczni laureaci to Wojciech Szatkowski który otrzymał nagrodę za książkę "Józef Oppenheim – przyjaciel Tatr i ludzi", Tomasz Kurpierz – nagroda za "Henryka Sławika 1894-1944. Biografię socjalisty" oraz Krzysztof Mordyński za "Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952".

- Zainicjowana w 1992 roku impreza cieszy się wielką popularnością. Wręczona dziś nagroda KLIO przyznawana od ponad ćwierć wieku, dzięki trafnym werdyktom zdobyła sobie prestiż i powszechne uznanie, stając się jednym z najważniejszych laurów w tej dziedzinie – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości, odczytanym przez szefa gabinetu prezydenta Pawła Szrota. Jak wskazał Andrzej Duda, "to wspólny sukces organizatorów, jurorów, wydawców i autorów, a także publiczności, która licznie i aktywnie uczestniczy w każdej edycji targów".

Targi potrwają do niedzieli 28 listopada. Wstęp jest bezpłatny. Wśród wystawców nie zabraknie Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Patronem medialnym targów jest Polskie Radio.

IAR/ep

Zobacz więcej na temat: targi Książka Historyczna Roku