Polskie Radio
Section05
targi

Celem jest 400 mln pasażerów kolei w 2027 r. Minister Adamczyk: czy to wystarczy? Oczywiście nie

Coraz więcej osób ma dostęp do kolei i chce wybierać ten środek transportu, naszym celem jest 400 mln pasażerów w 2027 r. - powiedział na inauguracji 15. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako w Gdańsku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. "Nie zmarnowaliśmy ostatnich ośmiu lat: jest to okres odbudowy kolei i jej powrotu na należne jej miejsce" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP ministerstwo infrastruktury targi kolej transport publiczny infrastruktura

Polska i Wielka Brytania stworzą wspólnie nowy typ rakiety. Jest porozumienie Warszawy i Londynu

Kierownictwo Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisało porozumienie z brytyjskim koncernem MBDA ws. współpracy przy produkcji pocisków nowej generacji CAMM-MR. W zamierzeniu ma być to program, w którym rządy Polski i Wielkiej Brytanii zobowiązały się do wspólnej pracy nad nowym typem rakiety o zwiększonym zasięgu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo targi Polska Grupa Zbrojeniowa Kielce GOSPODARKA Wielka Brytania broń

Brama do Chin kontynentalnych. Polskie stoisko narodowe na targach w Hongkongu

W Hongkongu zakończyły się targi HKTDC Food Expo Pro. Znalazło się na nich także polskie stoisko narodowe, zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prezentowane są tam polskie produkty wysokiej jakości, m.in. produkty zbożowe, soki owocowe, przetwory owocowo-warzywne, konfitury, syropy, miody, nabiał i produkty mleczne, produkty drobiowe, produkty rybne oraz słodycze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA targi żywność Hongkong Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kardynał Müller: ataki na Jana Pawła II to próba zniszczenia Polski jako bastionu katolicyzmu

Kardynał Gerhard Müller powiedział, że Jan Paweł II i Benedykt XVI to dwa wielkie autorytety Kościoła. Podczas Targów Wydawców Katolickich były prefekt Kongregacji Nauki Wiary wziął udział w dyskusji wokół książki Benedykta XVI "Co to jest chrześcijaństwo" i książki "Tylko prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI" arcybiskupa Georga Gänsweina.
Zobacz więcej na temat:  Targi Wydawców Katolickich KSIĄŻKA książki targi POLSKA Warszawa społeczeństwo wiara religia Kościół katolicki aktualności katolickie mazowieckie regiony Jan Paweł II

TYLKO U NAS "Istotą są spotkania z książkami i ich autorami". Trwają 28. Targi Wydawców Katolickich

Ponad 150 wystawców z Polski, Ukrainy i Białorusi, niemal 15 tysięcy tytułów, ponadto spotkania z autorami, debaty, pokazy filmów, wystawy i warsztaty dla najmłodszych - w Arkadach Kubickiego w Warszawie do niedzieli trwają XXVIII Targi Wydawców Katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Targi Wydawców Katolickich KSIĄŻKA książki targi POLSKA Warszawa społeczeństwo wiara religia Kościół katolicki aktualności katolickie Przemysław Goławski mazowieckie regiony