X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Ze słonecznej Padwy do Puszczy Augustowskiej

03.12.2019 09:45
Zamieszkała w drewnianym domku na skraju Puszczy Augustowskiej, nauczyła się rąbać drewno na opał i delektować dziką przyrodą za oknem. „Tęskniłam za polskimi porami roku, za śniegiem, tutejszą tradycją obchodzenia świąt” – przyznaje gość audycji Kierunek: Polska.
Audio
  • Kierunek: Polska. Spotkanie z Zofią Mackiewicz. Zaprasza Małgorzata Frydrych[posłuchaj]
Zofia Mackiewicz z synem
Zofia Mackiewicz z synemFoto: archiwum autorki

Ze słonecznej Padwy wróciła do północnych lasów.

„Do Włoch pojechałam z potrzeby serca, za mężem ale mimo upływu lat i biegłej znajomości języka włoskiego nie mogłam odnaleźć się na tamtejszym rynku pracy. Dostawałam oferty poniżej moich kwalifikacji i wykształcenia. Często musiałam też walczyć o zatrudnienie na podstawie umowy lub o pieniądze za wykonaną pracę” – mówi Zofia Mackiewicz.


Zofia Mackiewicz
Zofia Mackiewicz

„W Polsce jestem u siebie. Położone po sąsiedzku Sejny mają bogatą ofertę kulturalną dla mnie i mojego syna. Lokalny rynek pracy wygląda zachęcająco. Ludzie są życzliwi i wspierający, dzielą się kontaktami. Duży naciska kładzie się na ekologiczny styl życia. I najważniejsze, mam przy sobie rodziców, rodzinę na którą mogę liczyć” – argumentuje.

Na spotkanie z niezwykłą Polką, Zofią Mackiewicz, tuż po powrocie z Włoch do Puszczy Augustowskiej, zaprasza Małgorzata Frydrych.

Zobacz więcej na temat: emigracja Włochy