Polskie Radio
Section05
emigracja

"Zawróceni z emigracji". Dać Polsce drugą szansę?

Wyjechali z kraju, bo często na rodzinnej ziemi nie widzieli szansy na rozwój i dobrze płatną pracę. Jednak po emigracyjnych doświadczeniach wielu Polaków decyduje się na powrót do ojczyzny. Z czym się spotykają? – Czasami z dużym rozczarowaniem, które popycha ich do kolejnego wyjazdu – powiedziała Malwina Wrotniak, zastępca redaktora naczelnego serwisu Bankier.pl, która przedstawiła szczegóły projektu "Zawróceni z emigracji".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emigracja emigracja zarobkowa Polonia Polacy za granicą

Relokacja uchodźców: decyzja wygasa, zasady obowiązują dalej

We wtorek wygasła decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano. Nowego obowiązkowego rozdzielnika nie będzie. Komisja Europejska zaproponowała przyjęcie kolejnych 50 tysięcy uchodźców przez unijne kraje, ale na zasadzie dobrowolności, a nie zobowiązania. O relokacji w Polskim Radiu 24 mówiła dr Marta Pachocka ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Komisja Europejska Unia Europejska emigracja uchodźcy

Gorąca Planeta: mniej migrantów przybywa do Włoch

Znacznie spadła liczba migrantów przybywających do Włoch – informowała w ostatnich dniach „Corriere della Sera”. W sierpniu przypłynęło ich 2,8 tysiąca, podczas gdy w tym samym okresie przed rokiem było to ponad 10 tysięcy. To spadek o 72 procent. – Nie można mówić o przełomie – komentował jednak w Gorącej Planecie Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Włochy migracja emigracja terroryzm Londyn Finlandia