X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia Północna obawia się Brexitu

01.01.2021 21:43
Unioniści, zwani również lojalistami, zwolennicy bliskich związków z Londynem w Irlandii Północnej obawiają się Brexitu. Przeciwnicy wpływów Wielkiej Brytanii w Belfaście mogą wykorzystać Brexit do próby zbliżenia z Irlandią.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Ink Drop

56 proc. mieszkańców Irlandii Północnej zagłosowało w referendum za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. 44% chciało aby Brytyjczycy wyszli z Unii Europejskiej.

Obecnie istnieją poważne obawy czy decyzja o Brexicie nie spowoduje zbliżenia Irlandii Północnej z Irlandią i osłabnięcia więzów z Londynem. - Mam 50 lat i od kiedy byłam dzieckiem co roku słyszałam, że zbliża się zjednoczona Irlandia, że nachodzi. Nic takiego się nie wydarzyło i nie wydarzy - stwierdziła minister Irlandii Północnej Arlene Foster broniąc związków Belfastu z Londynem.

Partia Arlene Foster, Demokratyczni Unioniści lobbuje za tym aby Brexit miał jak najmniejszy wpływ na związki Irlandii Północnej z Wielką Brytanią. Z kolei Sinn Fein z północnoirlandzkiej partii przekonuje, że Brexit dał szansę na zjednoczenie Irlandii w następnych dekadach.

- Chciałbym być Europejczykiem chronionym przez zjednoczoną Irlandię - stwierdził John O’Dowd, współpracownik Sinn Feina.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Północna Irlandia