Lato z Radiem 2019

Lato z Radiem Festiwal 2019. Voo Voo, Ritmo Bloco oraz Przybysz - Przybysz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 02:03
W piątek 30 sierpnia na krakowskim, ostatnim już przystanku Lato z Radiem wystąpiła legenda polskiej muzyki, Voo Voo. Zespół Wojciecha Waglewskiego zaprezentował się jako ostatni w pierwszym dniu festiwalu. Muzycy na scenie pojawili się wraz z grupą taneczną Ritmo Bloco oraz siostrzanym duetem Przybysz-Przybysz.
Audio
  • Koncert Voo Voo, Ritmo Bloco oraz Przybysz - Przybysz na scenie Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie (Trójka)
Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie. Koncert Voo Voo, Ritmo Bloco oraz Przybysz - Przybysz
Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie. Koncert Voo Voo, Ritmo Bloco oraz Przybysz - Przybysz Foto: Darek Kawka

Koncertu Voo Voo w towarzystwie Ritmo Bloco oraz Przybysz - Przybysz można było posłuchać na antenie radiowej Trójki w sobotę (31 sierpnia) o godz. 01.00

Grupa Voo Voo została założona w 1985 roku przez gitarzystę, wokalistę, kompozytora i autora tekstów – Wojciecha Waglewskiego. Pierwszym z najważniejszych występów zespołu był ten na festiwalu w Jarocinie w sierpniu 1985 roku. Rok później ukazał się debiutancki album Voo Voo – mroczny i surrealistyczny, zarówno w warstwie tekstowej, jak i dźwiękowej. Z biegiem lat muzyka Voo Voo stawała się coraz bardziej dynamiczna i pogodna. Do ich największych przebojów można zaliczyć utwory takie jak m.in. "Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic", "Koledzy", czy "Wszyscy muzycy to wojownicy", promujący trasę koncertową Męskie Granie 2010. Grupa nagrała już 27 studyjnych albumów, a w lutym 2019 ukazał się najnowszy z nich zatytułowany "Za niebawem".

Lato z Radiem Festiwal 2019 – serwis specjalny Polskiego Radia >>>


. .
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak