70. rocznica urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Katyń pamiętajmy - uczcijmy pamięć bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 14:00
9 i 10 listopada 2007 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie odbył się uroczysty apel poległych. Odczytano 14 tysięcy nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej, awansowanych na wyższe stopnie wojskowe i służbowe przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Audio
  • - Polsce potrzebna jest pamięć historyczna. Polsce potrzebna jest pamięć o tych, którzy o nią walczyli - mówił prezydent Lech Kaczyński w czasie uroczystości upamiętniających ofiary Katynia. (PR, 9.11.2007)
Uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej Katyń - Pamiętamy rozpoczęły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Oficerowie, zamordowani w 1940 r. przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje, otrzymają pośmiertnie awanse na wyższe stopnie wojskowe i służbowe. W uroczystościach wziął udział Prezydent RP Lech Kaczyński. Warszawa, 9 listopada 2007
Uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej "Katyń - Pamiętamy" rozpoczęły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Oficerowie, zamordowani w 1940 r. przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje, otrzymają pośmiertnie awanse na wyższe stopnie wojskowe i służbowe. W uroczystościach wziął udział Prezydent RP Lech Kaczyński. Warszawa, 9 listopada 2007Foto: PAP/Paweł Supernak

- Wszyscy oficerowie i funkcjonariusze zamordowani w Katyniu i innych miejscach zostaną awansowani o jeden stopień – mówił prezydent Lech Kaczyński w czasie uroczystości. – Można powiedzieć, że dzisiaj po przeszło 67 latach, ten akt nie ma już znaczenia, ale myślę, że to pomyłka. Ten akt to akt pamięci. Pamięci w stosunku do naszych bohaterów, ich rodzin i całego naszego narodu. Polska potrzebuje pamięci - mówił.

Katyń - zobacz serwis historyczny

Zobacz więcej na temat: Lech Kaczyński Katyń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak