X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

Debata Dnia: Polscy prokuratorzy pracują w Smoleńsku

W Smoleńsku grupa polskich prokuratorów i techników kryminalistyki trzeci dzień prowadziła oględziny wraku samolotu Tu-154M. Według doniesień Gazety Polskiej, we wraku mogło dojść do podmiany czarnych skrzynek. Jak czytamy w artykule opublikowanym w środę, "nieuszkodzone rejestratory lotu polskiego tupolewa po zapakowaniu w worki zostały zabrane z wrakowiska i zniknęły. W ich miejscu kilka godzin później pojawiły się identycznie wyglądające skrzynki, tyle że z poważnymi uszkodzeniami". Sprawę komentowali goście Debaty Dnia: Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski oraz Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk prokuratura Lech Kaczyński Rosja Europa

Tak przemawiał Lech Kaczyński na Westerplatte w 2009 roku

- Nie wolno ustępować imperializmowi, ani nawet skłonnościom neoimperialnym - mówił Lech Kaczyński podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Uroczystość z 2009 roku przypomniała Europie o jej błędach, które przyczyniły się do rozpętania największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości.
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte Lech Kaczyński POLSKA Rosja Niemcy III Rzesza Związek Sowiecki Angela Merkel Władimir Putin II wojna światowa

Ekspert: Gruzinom Polska kojarzy się z Lechem Kaczyńskim

- Pierwszym skojarzeniem na słowo „Polska” jest właśnie postać Lecha Kaczyńskiego. Gruzini chętnie nazywają jego imieniem ulice, place, szkoły, a jeszcze częścią wznoszą za niego toasty -  mówił w rozmowie z PolskieRadio.pl Arkadiusz Legieć z Instytutu WiseEuropa. Dzisiaj przypada dziesiąta rocznica wizyty ówczesnego prezydenta w ogarniętej wojną z Rosją Gruzji.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Lech Kaczyński Tbilisi NASZ WYWIAD

Mija 10 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi

10 lat temu prezydent Lech Kaczyński, wraz z przywódcami Estonii, Łotwy, Ukrainy i Litwy udał się do Tbilisi, aby zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Gruzję. - Nasi sąsiedzi ze wschodu, pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy: "Nie" - stwierdził wówczas prezydent na wiecu w stolicy Gruzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Gruzja Micheil Saakaszwili Rosja

Rola Lecha Kaczyńskiego w przywracaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim

W 2002 roku, kiedy Lech Kaczyński został prezydentem Warszawy, obiecał powstańcom, że na 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie wybudowane Muzeum. Dzięki olbrzymiemu wysiłkowi i poświęceniu ludzi zaangażowanych w realizację projektu 31 lipca 2004 - dzień przed 60. rocznicą Powstania Warszawskiego - Muzeum zostało otwarte. O okolicznościach jego powstawania mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, osoba zanagażowana w projekt od samego początku oraz pierwszy rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego. Gościem Polskiego Radia 24 był również Maciej Łopiński, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego w latach 2005-2010.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Lech Kaczyński Muzeum Powstania Warszawskiego