Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

Prof. Legutko: w rozmowach z Lechem Kaczyńskim Donald Tusk zachowywał się jak wariat, chciał go zastraszyć

- Trudno sobie wyobrazić, że Lech Kaczyński, będąc prezydentem, powiedział do Donalda Tuska, żeby "uważał z Jarosławem". Z relacji ówczesnego prezydenta - moim zdaniem wiarygodnej - wynika, że Tusk wtedy zachowywał się jak wariat, biegał po gabinecie, machał rękami. To była próba zastraszenia, zdominowania Lecha Kaczyńskiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Donald Tusk Lech Kaczyński polityka POLSKA

"Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby małych miejscowości". Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę w Lipnicy Murowanej

- Mam nadzieję, że ufundowany przez Lecha Kaczyńskiego dzwon w Lipnicy Murowanej będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lech Kaczyński Andrzej Duda prezydent katastrofa smoleńska

Na Wawelu uczczono 72 rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz parlamentarzyści PiS wzięli udział w uroczystościach 72. rocznicy urodzin Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. W Katedrze na Wawelu odprawiona została msza święta. - Mamy prawo, by dziękować za to życie śp. Pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił w homilii metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wawel Lech Kaczyński katastrofa smoleńska

72. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku prezydent HISTORIA

POLSKA WIELKI PROJEKT Kongres Polska Wielki Projekt. Ludwika Ogorzelec z Nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Laureatką nagrody im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Kongresu "Polska Wielki Projekt" została rzeźbiarka Ludwika Ogorzelec. Wyróżnienie jest przyznawane wybitnym polskim twórcom, których dzieła przyczyniają się do lepszego zrozumienia historii i tradycji Polski oraz stanowią cenną inspirację na przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska Wielki Projekt XI Kongres Polska Wielki Projekt Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński

TRANSMISJA Drugi dzień XI Kongresu Polska Wielki Projekt. Wśród tematów m.in. bezpieczeństwo kulturowe

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem "XXI wiek - Bezpieczeństwo - Kultura". Na Zamku Królewskim w Warszawie debatują przedstawiciele świata kultury, nauki i konserwatywnej myśli politycznej. Dzisiejsze tematy to bezpieczeństwo i 50 lat odbudowy Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Kongres Polska Wielki Projekt 2021 XI Kongres Polska Wielki Projekt Polska Wielki Projekt Zamek Królewski Lech Kaczyński bezpieczeństwo społeczeństwo POLSKA

"Mąż stanu i dobry człowiek". Adam Kwiatkowski o prezydencie Lechu Kaczyńskim

- Podczas pogrzebu pary prezydenckiej było obecne poczucie wspólnoty, to powinniśmy zapamiętać. Było to także w pewnym sensie podziękowanie nas, Polaków, za wszystko, co Lech Kaczyński zrobił dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Lech Kaczyński Andrzej Zybertowicz

Mija 11 lat od pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. Ks. Bartołd: dziękuję, że oddali życie w służbie Ojczyzny

 - Chciałem Panu Bogu podziękować, za tych wszystkich, którzy zginęli wtedy, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Za parę prezydencką, za prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, chciałbym podziękować za to, że oddali swoje życie w służbie Ojczyzny - mówił ks. Bogdan Bartołd. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maria Kaczyńska Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

Największa cyfrowa inwestycja Google w Polsce staje się faktem. Warszawa częścią globalnej sieci Google Cloud

Wzmocnienie polskiej gospodarki oraz zwiększenie jej konkurencyjności – to wszystko zagwarantuje najnowszy region Google Cloud, który został uruchomiony w Warszawie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie największa do tej pory inwestycja Google w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria prezydenta dyplomacja Lech Kaczyński Zbrodnia Katyńska Kresy NATO