Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

Jan Mosiński: obawiam się, że ulica Lecha Kaczyńskiego będzie na peryferiach

- Zdjęcie z porządku obrad stołecznej rady miasta głosowania nad uchwałą o nadaniu jednej z ulic im. Lecha Kaczyńskiego pokazuje, że deklaracja Rafała Trzaskowskiego nie będzie szybko podjęta, a jeśli będzie podjęta, do ul. Lecha Kaczyńskiego będzie ulicą peryferyjną - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jan Mosiński Warszawa Lech Kaczyński

Poseł KO: zapewniam, że w Warszawie będzie ulica Lecha Kaczyńskiego

- Chcę zapewnić wszystkich państwa, że taka ulica w Warszawie będzie. Rafał Trzaskowski realizuje swoje obietnice i tę zapowiedź również zrealizuje. Natomiast, żeby taka ulica została ustanowiona trzeba przeprowadzić rozmowy, konsultacje, również z mieszkańcami - powiedział w Polskim Radiu 24 Mirosław Suchoń, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Nowoczesna koalicja obywatelska Warszawa Lech Kaczyński dekomunizacja

Wycofanie żołnierzy USA z Niemiec. Poseł PiS: to nie jest nic zaskakującego

- Informacja o wycofaniu z Niemiec przez USA 12 tys. swoich żołnierzy, z czego ponad połowa wróci do swojego kraju, choć niedobra, nie jest zaskakująca. Skoro Niemcy stwierdziły, że nie będą podnosić finansowania w ramach państw NATO, to nic dziwnego, że Stany Zjednoczone podjęły taką decyzję - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartosz Kownacki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Bartosz Kownacki wojsko USA MON Niemcy Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński

"To wina Trzaskowskiego". Poboży o zdjęciu z obrad punktu dot. ul. Lecha Kaczyńskiego

- To oczywiste, że klub Platformy Obywatelskiej, stanowiący zaplecze Rafała Trzaskowskiego, głosuje tak, jak chce Rafał Trzaskowski. Więc dla mnie to Rafał Trzaskowski jest winny tej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 radny m. st. Warszawy i wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Lech Kaczyński dekomunizacja Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

TRANSMISJA Przywrócenie ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. "Początek sesji, a klub PO już zdjął z porządku obrad ten punkt"

"Początek sesji Rady Warszawy, a klub Platformy Obywatelskiej już zdążył zdjąć z porządku obrad punkt dotyczący ul. Lecha Kaczyńskiego zamiast al. Armii Ludowej i głosować przeciw wprowadzeniu pod obrady uchwały potępiającej profanacje i dewastacje pomników w stolicy" - poinformował na Twitterze wiceminister MSWiA i radny Warszawy Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Warszawa POLSKA

Przywrócenie ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Wiceszef MSWiA: Trzaskowskiemu mówimy "sprawdzam"

- Rafał Trzaskowski na razie nie spełnił obietnicy przywrócenia w Warszawie ul. Lecha Kaczyńskiego. Teraz chcemy mu powiedzieć: sprawdzam. Skoro jest zgoda jego samego i jego radnych na to, aby Lech Kaczyński został uhonorowany, to nie widzę przeszkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Warszawa Lech Kaczyński PiS regiony mazowieckie

"Sprawdzamy wiarygodność Trzaskowskiego". Radni PiS chcą przywrócenia ul. Lecha Kaczyńskiego

Stołeczni radni PiS zapowiedzieli, że na sesji Rady Warszawy złożą projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski obiecał, że Lech Kaczyński zostanie patronem jednej z ulic po wyborach, mówimy "sprawdzam" - podkreślili radni.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Warszawa mazowieckie regiony Rafał Trzaskowski PiS POLSKA

71. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku prezydent

"Wyjątkowy brak kreatywności i lenistwo sztabu PO". Fogiel ocenił hasło wyborcze Trzaskowskiego

- Widać daleko idącą inspirację hasłem śp. Lecha Kaczyńskiego z 2005 roku. Mówi się jednak, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do nowego hasła wyborczego Rafała Trzaskowskiego. - Być może jest to kolejna próba zawłaszczenia "na bezczela" postaci byłego prezydenta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Radosław Fogiel Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

"Plagiat hasła Lecha Kaczyńskiego?" Politycy PiS o kampanii Trzaskowskiego

"Silny prezydent, wspólna Polska" - to hasło wyborcze, które zaprezentował Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Okazuje się, że jest niemal identyczne jak to, którym w wyborach prezydenckich w 2005 r. posługiwał się Lech Kaczyński. Różnica polega tylko na jednym słowie. Podobieństwo szybko wytknęli politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza

"Szczyt obłudy. Chce pozyskać sympatyków Lecha Kaczyńskiego". Pęk o wystąpieniu Trzaskowskiego

- Słowa Rafała Trzaskowskiego o tym, że jest dumny z Lecha Kaczyńskiego, są przejawem politycznej obłudy. Ma ona na celu pozyskanie części sympatyków Lecha Kaczyńskiego. Widać, słychać i czuć, że Trzaskowski jest przeciwieństwem Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński Michał Rachoń wybory prezydenckie 2020