Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

Mieszkańcy Niemczy upamiętnili Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS: świadectwo obecności w państwa sercach

- Pamięć o Lechu Kaczyńskim jest potwierdzeniem tego, że wartości i ideały, którym służył on przez całe dorosłe życie są wciąż podzielane. A jego marzenie o budowie Polski najlepszej z możliwych są bliskie wszystkim Polakom i Polkom - napisał prezes PiS w liście do uczestników uroczystości nadania imienia Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich Parkowi Zamkowemu w Niemczy na Dolnym Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Smoleńsk pomniki społeczeństwo

Uroczystości w Czarnym Borze. Prezes PiS: Lech Kaczyński nie chciał przystać na Polskę byle jaką

Śp. prezydent Lech Kaczyński zawsze myślał o Polsce, dla niej pracował ze wszystkich sił i w ostatecznym rozrachunku dla niej poświęcił to, co dla każdego człowieka najcenniejsze, własne życie - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników uroczystości nadania imienia Marii i Lecha Kaczyńskich skwerowi w Czarnym Borze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński PiS

Prezes PiS podczas otwarcia sali Lecha Kaczyńskiego w MEiN: godził działalność naukową, polityczną i społeczną

Jarosław Kaczyński podczas otwarcia sali konferencyjnej w MEiN zwrócił uwagę na rolę Lecha Kaczyńskiego podczas pierwszych kilkunastu dni formowania się Solidarności. Podkreślił również, że jego brat cały czas prowadził jednocześnie działalność naukową, społeczną i polityczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Solidarność Ministerstwo Edukacji i Nauki

Sala konferencyjna w MEiN imienia prof. Lecha Kaczyńskiego. Czarnek: był politykiem z wizją

W poniedziałek  w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się uroczystość nadania imienia prof. Lecha Kaczyńskiego sali konferencyjnej oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Szef resortu Przemysław Czarnek w trakcie swojego wystąpienia powiedział, że prezydent Lech Kaczyński był politykiem z wielką wizją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński

TYLKO U NAS Obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Szef MON dla Polskiego Radia: realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego

Przedstawiciele władz PiS złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach ofiar na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W Warszawie trwają obchody 13. rocznicy tamtych wydarzeń. Mariusz Błaszczak podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że obóz rządzący realizuje przesłanie Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

"Miał wizję Polski, przepowiedział wojnę na Ukrainie". Lech Kaczyński we wspomnieniach Roberta Draby

- Prezydent Lech Kaczyński uważał, że Władimir Putin potrafi bardzo mocno grać, że stwarza pozory człowieka, który nie cofnie się przed niczym i robi to z całą świadomością tego, jak zachowa się przeciwnik. Uważał, że krajom europejskim brakuje determinacji do tego, żeby postawę Putina zweryfikować - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Draba, były szef Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2022 Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Lech Kaczyński Ukraina wojna na Ukrainie

Andruszkiewicz: już nie tylko polscy liderzy mówią, że w Smoleńsku nie było przypadku

- Nawet Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wprost mówi, że Władimir Putin powinien być aresztowany jako zbrodniarz. Wydaje mi się, że do całej listy zarzutów w kontekście Ukrainy powinny być także dodane zarzuty dotyczące tego, co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 r. - mówił w TVP Info Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM. - Już nie tylko polscy liderzy państwowi mówią, że w Smoleńsku nie było przypadku, tylko celowe działanie, które doprowadziło do śmierci polskiej delegacji na czele z panem prezydentem - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk Rosja Lech Kaczyński Adam Andruszkiewicz