WiadomościŚwiat
Section22
Tematy dnia
Section26
najnowsze

Afera Russiagate. Media piszą o byłym prezydencie Polski

Nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego pojawiło się w Stanach Zjednoczonych w kontekście tak zwanego rosyjskiego śledztwa. Amerykańskie media donoszą, że były prezydent Polski mógł być wynagradzany z pieniędzy transferowanych przez byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paula Manaforta, który wcześniej pracował dla promoskiewskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Aleksander Kwaśniewski stanowczo to dementuje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Aleksander Kwaśniewski Rosja

Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla Małgorzaty Szumowskiej

Polska reżyserka Małgorzata Szumowska nagrodzona na festiwalu Berlinale. Jury przyznało jej Srebrnego Niedźwiedzia za film "Twarz". To współczesna baśń o człowieku, który stracił w wypadku twarz i po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości. Mieszkający tam ludzie jednak nie wiedzą jak go traktować i staje się dla nich kimś obcym. 
Zobacz więcej na temat:  FILM Małgorzata Szumowska

Syria: ponad 500 cywilnych ofiar nalotów na miasto Ghuta

W prowadzonych od tygodniaw Syrii nalotach na znajdującą się w rękach dżihadystycznych ugrupowaniach wschodnią Ghutę zginęło ponad 500 osób. Wśród 510 ofiar śmiertelnych znalazło się 127 dzieci - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Tylko w sobotę w wyniku ciężkich bombardowań dzielnic mieszkaniowych zginęło 32 cywilów, w tym ośmioro dzieci. rannych jest co najmniej dwa tysiące osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Syria Rosja Rada Bezpieczeństwa ONZ
Section27
raporty specjalne
Section49