X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm wraca do pracy po katastrofie smoleńskiej

migracja
migrator migrator 28.04.2010

Sejm zbiera się po raz pierwszy po tragedii pod Smoleńskiem. Dopiero na następnym posiedzeniu odbędzie się zaprzysiężenie nowych posłów.

Sejm zbiera się po raz pierwszy po tragedii pod Smoleńskiem. Dopiero na następnym posiedzeniu  odbędzie się zaprzysiężenie nowych posłów.

Do Sejmu trafiło na razie 5 zgłoszeń od osób, które zgodziły się objąć mandat. Także na następnym posiedzeniu (5-7 maja) ma być uzupełnione prezydium Sejmu - zapowiedział marszałek Bronisław Komorowski.

W czwartek w Sejmie przedstawiona będzie informacja bieżąca ws. działań rządu podjętych po katastrofie koło Smoleńska, także zmierzających do wyjaśnienia jej przyczyn. Jak mówił Komorowski, niewykluczone że  przedstawi ją premier.

W katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym 15 posłanek i posłów, 3 senatorów. Nie żyje dwóch wicemarszałków Sejmu: Krzysztof Putra z PiS i Jerzy Szmajdziński z SLD i wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek.

Prace sejmu 

Posłowie zajmą się na tym posiedzeniu m.in. projektem nowelizacji Kodeksu postępowania karnego autorstwa resortu sprawiedliwości, który wprowadza wymóg przedstawiania przez Prokuratora Generalnego parlamentowi jawnej informacji o liczbie zastosowanych podsłuchów oraz zakaz korzystania z takich dowodów w postępowaniach innych niż karne.

Sejm rozpatrzy tez przygotowany przez klub PiS projekt zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, projekt zmian w kodeksie postępowania administracyjnego i ordynacji podatkowej oraz poselski i rządowy projekt ustawy o sporcie.

Zginęło 18 posłów i senatorów

13 kwietnia Sejm i Senat zebrały się na nadzwyczajnym zgromadzeniu, na którym uczczono pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie samolotu prezydenckiego. Na pokładzie samolotu byli posłowie: Leszek Deptuła (PSL), Grzegorz Dolniak (PO), Przemysław Gosiewski (PiS), Grażyna Gęsicka (PiS), Aleksandra Natalli-Świat (PiS), Sebastian Karpiniuk (PO), Maciej Płażyński (niezrz.), Jolanta Szymanek-Deresz (Lewica), Wiesław Woda (PSL), Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica) Arkadiusz Rybicki (PO), Zbigniew Wassermann (PiS), Edward Wojtas (PSL). Zginęli także senatorowie: wicemarszałek Krystyna Bochenek (PO), Janina Fetlińska (PiS) i Stanisław Zając (PiS).

ag, PAP, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04