Polskie Radio
Section05
Bronisław Komorowski

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

Dwa lata temu Andrzej Duda został wybrany na prezydenta

W II turze wyborów prezydenckich, podobnie jak w I, Andrzej Duda otrzymał większe poparcie niż jego rywal - Bronisław Komorowski. Na kandydata PiS głosowało 51,55 procent Polaków, a ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 procent głosów. Frekwencja wyniosła 55,34 procent. Zwycięzca wyborów 6 sierpnia złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bronisław Komorowski POLSKA

Izolacja najgroźniejszych przestępców. "Jednoznaczne orzeczenie TK"

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa umożliwiająca izolację najgroźniejszych przestępców jest zgodna z konstytucją. Niezgodny z nią jest tylko artykuł mówiący, że opinię w sprawie zdrowia skazanego sporządza jeden lekarz. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Łukasz Chojniak (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Warszawa ustawa przestępczość Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz Bronisław Komorowski

Afera marszałkowa. Czego bał się Bronisław Komorowski?

We wrześniu 2016 roku, po ośmiu latach postępowań, sąd prawomocnie uniewinnił dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego od zarzutu powoływania się na wpływy w komisji Weryfikacyjnej WSI. Jednocześnie są skazał Aleksandra L. - pułkownika wojskowych służb specjalnych - na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Gościem programu Kulisy Spraw był Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy), który jako pierwszy ujawnił polityczną genezę działań ABW i prokuratury w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Komorowski WSI sąd Komisja Weryfikacyjna Polskie Radio 24