Polskie Radio
Section05
Bronisław Komorowski

Owoce wizyty w USA. Komorowski: dobry przykład naszą bronią

Bronisław Komorowski, b. prezydent Polski, na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji "W samo południe" skomentował wizytę Andrzeja Dudy za oceanem. Odniósł się do propozycji przeznaczenia 3 proc. PKB na obronność. - Uważałem i uważam, że polską bronią polityczną jest pokazywanie naszego dobrego przykładu innym - powiedział polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Bronisław Komorowski USA Andrzej Duda premier Donald Tusk

Żołnierze Wyklęci. Komorowski: upamiętnienie szalenie ważne

- Chodziło o rzecz bardzo ważną, upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego, głównie tych, którzy funkcjonowali w zbrojnym podziemiu powojennym, na różnych zresztą zasadach. Dla mnie było to szalenie ważne, m.in. dlatego, że i w mojej rodzinie byli ludzie zaangażowani w podziemie antykomunistyczne przeciwko Rosjanom - mówił w Programie 1 Polskiego Radia były prezydent Bronisław Komorowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Bronisław Komorowski Żołnierze Wyklęci

PR24 Reset konstytucyjny. Bronisław Komorowski: idea słuszna, ale niemożliwa do realizacji

- To bardzo dobra idea. Wprowadzenie jej w życie niewątpliwie byłoby korzystne dla Polski, bo oznaczałoby ustabilizowanie systemu wymiaru sprawiedliwości i fundamentu demokracji, jakim jest Trybunał Konstytucyjny. Ale praktycznie będzie to bardzo trudne do osiągnięcia, bo polski parlament jest skonfliktowany - powiedział w Polskim Radiu 24 były prezydent Bronisław Komorowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Bronisław Komorowski konstytucja Trybunał Konstytucyjny

"RESET" Szokujące ustalenia "Resetu": Rosja miała znać strategiczne ruchy Polski. Rząd PO był za

- Rosja proponowała ustami Miedwiediewa układ, w którym Polska konsultowałaby z Federacją Rosyjską wszystko, co zamierzała zrobić na arenie UE i NATO - ujawnił w najnowszym odcinku "Resetu" dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Reset Rosja Donald Tusk Bronisław Komorowski Radosław Sikorski Stanisław Koziej Platforma Obywatelska Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń TVP polityka POLSKA

"RESET" Merkel nagrodziła Tuska za reset z Rosją po katastrofie smoleńskiej. Ujawniono sensacyjny dokument

Notatka ujawniona w najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" potwierdza, że strona niemiecka skrupulatnie obserwowała i aprobowała prorosyjską politykę rządu PO-PSL. Angela Merkel recenzowała zachowania polskich władz, a także decydowała o wyróżnieniach dla poszczególnych polityków. W efekcie tego Donald Tusk w maju 2010 r. otrzymał nagrodę Karola Wielkiego. Oficjalnie ówczesny premier odebrał ją za działania "na rzecz porozumienia Polski z europejskimi partnerami", jednak z depeszy polskich dyplomatów relacjonujących rozmowę Angeli Merkel z Bronisławem Komorowskim odbytej w Moskwie w maju 2010 r. wynika, że Tusk został uhonorowany za sposób prowadzenia relacji Polski z Rosją tuż po katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Angela Merkel Bronisław Komorowski

Referendum z 2015 roku. Premier Morawiecki: koło ratunkowe rzucone dla ocalenia notowań Komorowskiego

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w środę mija osiem lat od referendum, które okazało się "największym niewybuchem referendalnym" od II wojny światowej w Europie. - Było to koło ratunkowe, aby ratować szanse wyborcze ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  referendum Mateusz Morawiecki premier POLSKA polityka wybory 2023 Bronisław Komorowski PO PiS

Komorowski wbija nóż w plecy PO. Były prezydent zachęca do głosowania na Lewicę i Trzecią Drogę

Wywiad, którego Bronisław Komorowski udzielił na antenie Radia ZET z całą pewnością był zaskoczeniem dla wielu zwolenników oraz polityków Platformy Obywatelskiej. Były prezydent zachęcił w nim bowiem nie do głosowania na swoją macierzystą partię, ale na polityków z Lewicy czy też z koalicji Trzeciej Drogi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bronisław Komorowski kampania wyborcza wybory parlamentarne

Katastrofa smoleńska. Rosjanie odpowiadają Szczerskiemu ws. wraku Tu-154. Powołali się na słowa Komorowskiego

Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski 10 kwietnia, w trakcie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, wezwał Rosję do zwrotu kluczowych dowodów w sprawie katastrofy smoleńskiej, czyli wraku prezydenckiego Tupolewa i rejestratorów lotu. Do tego zaapelował do Rosjan o pełną współpracę w śledztwie. Portal niezalezna.pl dotarł do odpowiedzi strony rosyjskiej, w której powołuje się ona m.in. na słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski katastrofa smoleńska Rosja Bronisław Komorowski jerzy miller ONZ Europa ŚWIAT

Komorowski umniejsza rolę Polski ws. pomocy Ukrainie. Czarnecki: to obrzydliwa, kłamliwa wypowiedź

- To obrzydliwe wystąpienie byłego prezydenta. Zrozumiałbym jeszcze polityka, który kłamie czy koloryzuje rzeczywistość na korzyść własnego kraju. Pan Komorowski robi na odwrót. Uderza nie w obcych, tylko we własną ojczyznę - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA polityka Ukraina wojna na Ukrainie Bronisław Komorowski

Komorowski o reparacjach wojennych. Od Niemców chciałby zamiast odszkodowania... galerię sztuki

Niemcy w czasie II Wojny Światowej zrównali z ziemią wiele miast i wsi w Polsce, chcąc na zawsze wymazać je z mapy naszego kraju. Zabili ponad 6 mln polskich obywateli, a straty materialne szacowane są na 6 bln 220 mld zł - wynika z raportu strat poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej. Mimo oczywistych szkód, były prezydent Bronisław Komorowski reparacje wyśmiewa i proponuje... alternatywne rozwiązanie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bronisław Komorowski reparacje wojenne

Komorowski zachęca do rozmów z Rosją. Prof. Krasnodębski: wypowiedź zgodna z linią polityczną rządu Tuska

- Nie jest przypadkowe, że tego rodzaju słowa współbrzmią z wystąpieniami Angeli Merkel, protektorki PO i rządu Tuska, jego promotorki w strukturach europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentując wypowiedź byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego o konieczności podjęcia rozmów pokojowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tadeusz Płużański Krym Zdzisław Krasnodębski Bronisław Komorowski

Komorowski mówi o negocjacjach z Putinem. Macierewicz: wiedział, że Rosja to wykorzysta

- Nie ma wątpliwości, że Bronisław Komorowski jest człowiekiem kompetentnym i musiał rozumieć, że jego wypowiedź zostanie wykorzystana przez propagandę rosyjską. A więc można by powiedzieć, że media rosyjskie były jednym z adresatów jego wypowiedzi. I z tego punktu widzenia miała właśnie kształt prorosyjski - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Bronisław Komorowski Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni POLSKA polityka media propaganda

Komorowski cytowany przez propagandowe media rosyjskie. "Wezwał Kijów do rozmów pokojowych z Kremlem"

W środę (5 października) na antenie radia RMF FM Bronisław Komorowski, były prezydent Polski, skomentował słowa Wołodymyra Zełenskiego, który powiedział, że nie zamierza prowadzić rozmów negocjacyjnych z przywódcą Kremla. Jego słowa od razu trafiły do rosyjskich agencji informacyjnych. Jedna z nich pisze: "były prezydent Polski wezwał Kijów do rozmów pokojowych z Rosją i był krytykowany w tym kraju". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin Bronisław Komorowski