X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bronisław Komorowski

Trzy lata od wyborów. Jakim prezydentem jest Andrzej Duda?

– Prezydent Andrzej Duda chce wnieść polski element do sposóbu myślenia Europy i świata – mówiła Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego. – Według pani minister jest to być może polski punkt widzenia, ale według mnie są to banialuki – stwierdził z kolei Jan Lityński, były doradca Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz elżbieta jakubiak Jan Lityński Andrzej Duda Lech Kaczyński Bronisław Komorowski Trójka prezydent

Bronisław Komorowski przesłuchany przez prokuraturę

Były prezydent Bronisław Komorowski został przesłuchany w charakterze świadka w Prokuraturze Krajowej. Zaznawał w postępowaniu dotyczącym niedopełnienia obowiązków po katastrofie smoleńskiej przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W Polskim Radiu 24 komentarz Doroty Kani z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Dorota Kania Platforma Obywatelska Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski w prokuraturze. Chodzi o Smoleńsk

Były prezydent Bronisław Komorowski stawił się w czwartek w Prokuraturze Krajowej, gdzie ma zostać przesłuchany w ramach postępowania dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Komorowski pojawił się w prokuraturze przed godz. 10 w towarzystwie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i prawników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Komorowski katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku

"Komorowski był ważnym aktorem po 10 kwietnia"

Były prezydent Bronisław Komorowski ma zostać w czwartek przesłuchany jako świadek przez prokuraturę w związku z katastrofą smoleńską. Postępowanie w ramach którego prokuratura wezwała byłego prezydenta dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej. Rozmawiali o tym w Debacie Poranka Iwo Bender (Telewizja Republika) i Agaton Koziński (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Bronisław Komorowski katastrofa smoleńska

Posłanka PiS: państwo polskie odzyskało godność

- Państwo polskie wreszcie, po 8. latach, odzyskało godność. Przepiękny pomnik stanął w centrum Warszawy. Na uroczystość przybyło wiele osób z całej Polski i z zagranicy - powiedziała w audycji 24 Pytania Anna Milczanowska z PiS. Odniosła się w ten sposób do obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mówiła także o czwartkowym przesłuchaniu przez prokuraturę Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Bronisław Komorowski

W Warszawie stanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010

10 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010. Będzie to element obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. „PO nie weźmie udziału w uroczystości odsłonięcia tego pomnika” - poinformował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. O obchodach rocznicy katastrofy, m.in. o odsłonięciu pomnika rozmawiali w audycji Debata Dnia Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”) i Michał Kolanko („Rzeczpospolita”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Warszawa Bogumił Łoziński Michał Kolanko Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Komorowski

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

Dwa lata temu Andrzej Duda został wybrany na prezydenta

W II turze wyborów prezydenckich, podobnie jak w I, Andrzej Duda otrzymał większe poparcie niż jego rywal - Bronisław Komorowski. Na kandydata PiS głosowało 51,55 procent Polaków, a ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 procent głosów. Frekwencja wyniosła 55,34 procent. Zwycięzca wyborów 6 sierpnia złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bronisław Komorowski POLSKA