Polskie Radio
Section05
katastrofa smoleńska

Prof. Goong Chen: mamy nadzieję na oględziny wraku Tu-154M

- W ocenie mojego zespołu, aby dokonać pełnej, ostatecznej analizy dla prokuratury i dla Polaków, którzy niecierpliwie czekają na odpowiedź co naprawdę się wydarzyło, mamy nadzieję na oględziny wraku i miejsca zdarzenia katastrofy smoleńskiej - mówił w radiowej Jedynce profesor Goong Chen, matematyk, ekspert, który będzie badać przyczyny katastrofy rządowego Tu-154M.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek katastrofa smoleńska

95. miesięcznica smoleńska. "Nadzieja została spełniona"

W sobotę wieczorem, po mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, jej uczestnicy wyruszyli w kierunku Pałacu Prezydenckiego w Warszawie w comiesięcznym marszu pamięci. - To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica; msze w kościele seminaryjnym z rana i wieczorem w Katedrze św. Jana będą odbywały się nadal - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński do uczestników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska miesięcznica katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński: nadzieja została spełniona

To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznia. Te miesięcznice, uroczystości kościelne, msze, tutaj w kościele seminaryjnym z rana, a wieczorem w Katedrze św. Jana, w katedrze warszawskiej będą odbywały się nadal - powiedział podczas obchodów 95. miesięcznicy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Gorący Temat: Raport ws. katastrofy smoleńskiej

– Dobrze, że ten raport powstanie. To oczywiste, że tak powinno się stać – mówił w Gorącym Temacie Jacek Karnowski z "Sieci". Przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz, zdementował informację portalu "wPolityce", jakoby miało nie dojść do publikacji raportu 10 kwietnia. Gościem Polskiego Radia 24 był również Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Jarosław Kaczyński

Prezes PiS skarży Lecha Wałęsę. Ruszył proces

14 maja Sąd Okręgowy w Gdańsku w procesie o ochronę dóbr osobistych z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie, ma przesłuchać prezesa Prawa i Sprawiedliwości i b. prezydenta RP. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. 5 marca, podczas pierwszej rozprawy, Kaczyńskiego i Wałęsę reprezentowali adwokaci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa katastrofa smoleńska

Ktoś przed wylotem manipulował przy skrzydle TU-154M? Nagrania z lotniska

Powstaje raport dotyczący nagrań z kamer przemysłowych z nocy poprzedzającej wylot TU-154 nr 101 do Smoleńska – informuje w najnowszym numerze "Gazeta Polska". Lotniskowe kamery zarejestrowały nieprawidłowości w pracy BOR, a także osoby dokonujące nieustalonych czynności przy lewym skrzydle samolotu. Prof. Wiesław Binienda, zastępca przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem wskazał w TVP Info, że właśnie w lewym skrzydle umieszczony został ładunek wybuchowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska lotnictwo Gazeta Polska