X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
katastrofa smoleńska

Warszawa: msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej została odprawiona w niedzielę rano, w kolejną miesięcznicę, w warszawskim kościele seminaryjnym. Uczestniczyli w niej m.in. politycy PiS. Po liturgii delegacja z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa miesięcznica katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość katastrofa smoleńska

Piotr Apel: były przewodniczący KNF poczuł się zbyt pewnie

– Sprawa dotycząca KNF to historia przede wszystkim o pysze władzy. Były już przewodniczący poczuł się tak spokojny i pewny na swoim stanowisku, że wskazał szefowi jednego z banków, kto ma być w jego radzie nadzorczej – powiedział Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka KNF komisja nadzoru finansowego Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Piotr Apel

Michał Karnowski: rozprawa przekształcona w akt oskarżenia

– Przebieg rozprawy sugeruje, że możemy spodziewać się, potocznie mówiąc, przekrętu. Był to ponury obraz polskiego sądownictwa – powiedział Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". W audycji "Północ-Południe" skomentował czwartkową rozprawę z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa sąd Gdańsk katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku polityka

Publicysta: zarzut Lecha Wałęsy urąga zdrowemu rozsądkowi

– Trudno mi dobrać odpowiednie słowa, by opisać zachowanie i słowa byłego prezydenta – powiedział Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W czwartek w gdańskim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych z powództwa prezesa Prawa i Sprawiedliwości przeciwko Wałęsie. Temat skomentował również Stanisław Skarżyński z "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska sąd Gdańsk polityka

Adam Borowski: oskarżenia Lecha Wałęsy są nieprawdziwe

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa stawili się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że były premier jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. – Pan Wałęsa mówi dużo i bez sensu. Spodziewałem się, że pan Kaczyński wcześniej poda go do sądu, bo był przez niego wielokrotnie obrażany – powiedział Adam Borowski, szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński katastrofa smoleńska Gdańsk sąd polityka

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W sobotę w kościele seminaryjnym w Warszawie odprawiono mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyli w niej m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu, ministrowie i politycy PiS. Złożono kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Marek Kuchciński Beata Szydło Beata Mazurek Ryszard Terlecki Mariusz Błaszczak Joachim Brudziński Marek Suski Jacek Sasin Michał Dworczyk Antoni Macierewicz

Tomasz Truskawa: w sprawie wraku Polska zakładnikiem UE

- Buńczuczna postawa Rosji raczej nie wróży dobrze rozwiązaniu problemu z wrakiem – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat katastrofy smoleńskiej. Po debacie uczestnicy zagłosują nad projektami raportu i rezolucji w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Smoleńsk katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Rada Europy Rosja

Politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu uczcili w środę pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy odprawiona została msza św. w intencji ofiar. Złożono także kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Msza święta Jarosław Kaczyński PiS katastrofa smoleńska