Polskie Radio
Section05
katastrofa smoleńska

Rocznica katastrofy w Smoleńsku. Kalendarium wydarzeń z kwietnia 2010 roku [POSŁUCHAJ]

Mija 14 lat od katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku. 10 kwietnia 2010 roku nieopodal tamtejszego lotniska zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, urzędnicy państwowi i członkowie rodzin katyńskich. Zapraszamy do wysłuchania kalendarium wydarzeń w Smoleńsku autorstwa Michała Margańskiego, które wyemitowano na antenie Programu 3 Polskiego Radia w kwietniu 2010 roku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Smoleńsk

Rocznica katastrofy w Smoleńsku. Ernest Zozuń: nam się takie wydarzenia nie śniły

- Nagle spadła na nas jak grom z jasnego nieba wiadomość, że rozbił się prezydencki samolot. Nam się takie wydarzenia, nawet w największym dziennikarskim koszmarze, nie śniły - przyznaje Ernest Zozuń, który był tego dnia w delegacji na cmentarzu w Katyniu. 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku rozbił się prezydencki samolot Tu-154M z 96 osobami na pokładzie, w tym prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią, najwyższymi dowódcami Wojska Polskiego i ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Grzędowski Ernest Zozuń Smoleńsk

Katastrofa smoleńska. Prokuratura umorzyła jedno ze śledztw

Prokuratura Okręgowa w Radomiu umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez warszawskiego prokuratora Józefa Gacka w związku z prowadzonym przez niego śledztwem związanym z katastrofą smoleńską. Wcześniej ta sama prokuratura przekonywała, że Gacek błędnie nie rozpoznał w całości zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez Antoniego Macierewicza. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura

Incydent w Warszawie podczas obchodów PiS miesięcznicy smoleńskiej

Na Placu Piłsudskiego, podczas cyklicznych obchodów kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, prezes PiS zerwał baner z hasłem "Kłamstwo smoleńskie" i pewien czas niósł go w ręce. Rozległy się okrzyki, m.in. "Dewastator, dewastator".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Maciej Wąsik Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak