Radio Parlament
Section01

Sztab Andrzeja Olechowskiego apeluje o debaty

migracja
migrator migrator 06.05.2010

Komitet wyborczy Andrzeja Olechowskiego złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 233 tysiące podpisów poparcia.

Komitet wyborczy Andrzeja Olechowskiego złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 233 tysiące podpisów poparcia.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie z Koła Poselskiego Stronnictwa Demokratycznego, Jan Widacki i Bogdan Lis zauważyli, że zebranie podpisów dowodzi sprawności struktur partii.

Jednocześnie przekonywali, że uzyskanie lepszego wyniku też byłoby możliwe, bo każdy może podpisać się na kilku listach i nie oznacza to zobowiązania do głosowania na tego, a nie innego kandydata ani nie przekłada się na wynik wyborczy.

Jan Widacki powiedział, że PKW liczy podpisy tylko do wymaganych 100 tysięcy i w związku z tym można pochwalić się nawet pięcioma milionami w celach propagandowych.

Poseł Jan Lis zaapelował do innych kandydatów, by w interesie całego społeczeństwa stanęli do debaty. Zachęcał też obywateli, by "wymusili" na kandydatach publiczną wymianę poglądów na temat wizji państwa i prezydentury. Także szef sztabu Andrzeja Olechowskiego, Robert Smoleń wyraził nadzieję, że społeczna presja zmusi kandydatów do dyskusji.

Bogdan Lis powiedział, że Andrzej Olechowski, chociaż popierany przez Stronnictwo Demokratyczne, jest kandydatem obywatelskim i bezpartyjnym. Zapewnił, że zależy mu na debacie merytorycznej.

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04