Polskie Radio
Section05
kandydaci

"Walka o schedę po topniejącym elektoracie Kidawy-Błońskiej". Prof. Chwedoruk o celach kandydatów opozycji

- Między kandydatami ugrupowań opozycyjnych może dojść do rywalizacji o to, który z nich będzie bardziej krytyczny wobec Prawa i Sprawiedliwości - powiedział prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego. - Warto też zauważyć, że wszyscy, poza kandydatką Koalicji Obywatelskiej, jasno odmówili udziału w bojkocie wyborów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Magdalena Złotnicka opozycja Platforma Obywatelska kampania prezydencka kandydaci

W PKW 19 zgłoszeń kandydatów na prezydenta. Zobacz, kto znalazł się na liście

19 kandydatów zostało zgłoszonych do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji w wyborach prezydenckich. Termin minął dziś o północy. - Siedmiu nie zebrało wymaganych 100 tys. poparcia - poinformował rzecznik PKW Tomasz Grzelewski. Niektórzy z nich zapowiadają, że w przypadku odmowy rejestracji ich kandydatury odwołają się do SN.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka kandydaci POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza

Kandydaci PO do eurowyborów. Komentarze publicystów

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, przedstawił nazwiska kandydatów PO na listach Koalicji Europejskiej do eurowyborów. Jakie zdanie na ten temat mają publicyści? O tym w "Debacie Dnia" dyskutowali Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy", Piotr Grzybowski z Radia Warszawa oraz Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Koalicja Europejska wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego polityka Grzegorz Schetyna kandydaci

Rozpoczynają się przesłuchania kandydatów do SN

Krajowa Rada Sądownictwa rozpoczyna w poniedziałek przesłuchania kandydatów sędziów Sądu Najwyższego. Cztery zespołu prowadzące rozmowy mają się spotkać m.in. z osobami ubiegającymi się o miejsce w Izbie Dyscyplinarnej. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24: mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, Marek Domagalski z "Rzeczpospolitej", dr Andrzej Anusz, politolog i historyk oraz dr Lech Jańczuk, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy kandydaci reforma sądownictwa Ordo Iuris

"Zbigniew Gryglas to poważny kandydat na prezydenta stolicy"

- Ważne jest to, aby w głównych miastach Polski obóz Zjednoczonej Prawicy miał jednego wspólnego kandydata i żeby to byli kandydaci, którzy rokują szansę na zwycięstwo - powiedział wicepremier, szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Stwierdził również, że nadchodzące wybory samorządowe w dużych miastach będą dla Zjednoczonej Prawicy trudne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe zjednoczona prawica Jarosław Gowin Warszawa prezydent kandydaci