Radio Parlament
Section01

Konferencja COSAC w Sejmie.

migracja
migrator migrator 03.10.2011

Planując budżet unijny na lata 2014-2020 należy wziąć pod uwagę nie tylko kryzys finansowy, ale też wzrost potęg gospodarczych w innych regionach świata - mówił Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna otwierając Konferencję Komisji Wyspecjalizowanych w Sprawach Wspólnotowych - COSAC. Przedstawiciele komisji ds. unijnych parlamentów dyskutują w Sejmie o budżecie UE na lata 2014-2020 z dwóch perspektyw: budżetowej i polityki spójności.

To jest najtrudniejszy czas dla Unii Europejskiej – mówił Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna otwierając w Sejmie konferencję COSAC. Zdaniem marszałka dzisiejsze spotkanie jest najważniejszym sprawdzianem roli parlamentów krajowych. Marszałek ocenił, że zaangażowanie przedstawicieli parlamentów narodowych w sprawy UE, w ochronę jej jedności, jest symbolem suwerenności i zjednoczenia:

Zdaniem Marszałka Sejmu pierwszym krokiem umożliwiającym wyjście z kryzysu jest przezwyciężenie egoizmów  narodowych i postawienie na solidarność:

Marszałek powiedział, że na czas polskiej prezydencji przypadł pierwszy etap formalnych negocjacji wieloletnich ram finansowych U.E.  Zwrócił uwagę na to, że planując budżet na lata 2014-2020 należy uwzględnić nie tylko kryzys finansowy, ale też wzrost potęg gospodarczych w innych regionach świata.

IAR/Danuta Zaczek/Radio ParlamentSection02
Section03
Section04