Polskie Radio
Section05
Grzegorz Schetyna

Komentarze po Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej

W sobotę w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która dotyczyła m.in. polskiej polityki zagranicznej. Według przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny obecny rząd osłabił pozycję Polski na arenie międzynarodowej. O Radzie Krajowej PO mówiła w audycji Gorący Temat Anna Sarzyńska z portalu wPolityce.pl. Kondycję opozycji komentował też socjolog prof. Antoni Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna euro

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Komentarze

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej PO poświęcone polityce zagranicznej, zwłaszcza pozycji Polski w UE i na świecie. Przemawiali m.in. b. szef MSZ Radosław Sikorski, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. O Radzie Krajowej PO mówili w Podsumowaniu Tygodnia Mirosław Skowron ("Super Express"), Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna") i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska

"Opozycja nie ma alternatywy poza zjednoczeniem"

Władze PO i Nowoczesnej podjęły decyzję o budowie koalicji obu partii na wybory samorządowe, ma ona dotyczyć na razie wyborów do sejmików województw. Specjalny zespół przygotuje umowę koalicyjną oraz minimum programowe; koalicja ma być otwarta też dla innych formacji politycznych. O zjednoczeniu opozycji na wybory samorządowe mówił w audycji Gorący Temat politolog prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe

Setki tysięcy złotych odszkodowań za "Akcję Widelec"

Prawie 300 tys. złotych Skarb Państwa wypłacił osobom poszkodowanym w tzw. "Akcji Widelec", którzy poprosili o pomoc przedstawicieli inicjatywy "sprawiedliwość za widelec". To zadośćuczynienie za przewlekłość procesów, które toczyły się w tej sprawie. Wprawdzie od niechlubnej operacji policji, w której zatrzymano ponad 750 kibiców, minęło prawie 10 lat, to wciąż wielu z jej uczestników czeka na finał wytoczonych przed laty procesów. Oskarżeni kibice mówią "dość" i sądzą wymiar sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  kibice policja Legia Warszawa TYLKO U NAS POLSKA Grzegorz Schetyna Mariusz Błaszczak

Wybory samorządowe. "Nowoczesna ma słabe struktury"

W najbliższy wtorek, 9 stycznia, mają się spotkać przdstawiciele władz klubów PO i Nowoczesnej. Po zmianach jakie zaszły w Nowoczesnej wraz z objęciem przez Katarzynę Lubnanuer funkcji przewodniczącej partii, zmieniło się nieco jej podejście do współpracy z PO. O tym, a także o zapowiadanej rekonstrukcji rządu, mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Platforma Obywatelska Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna wybory samorządowe

Reprywatyzacja. Ważny temat społeczny roku 2017

- W 2017 roku istotna w wymiarze społecznym była reprywatyzacja w Warszawie i działalność komisji weryfikacyjnej. Okazało się, że komisja przyjrzała się sprawie, uwzględniając głosy samych lokatorów. Centralną postacią jest prezydent Warszawy, ale sprawa dotyczy mnóstwa ludzi, którzy mają szansy doczekać się sprawiedliwości – tak warszawskiej reprywatyzacji mówił w audycji Gorący Temat publicysta Krzysztof Wołodźko („Nowy Obywatel”, „Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Warszawa korupcja

Rada Krajowa PO. "Straszenie PiS-em to za mało"

– Od głównej partii opozycyjnej należałoby oczekiwać sformułowania kontrpropozycji programowej wobec działań Prawa i Sprawiedliwości – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Piotr Zakrzewski, politolog z UKSW. Odniósł się w ten sposób do sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej i oczekiwań jej zwolenników na nowe zapowiedzi dotyczące planów działania partii w najbliższym czasie.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Hanna Gronkiewicz-Waltz