X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Gala „Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna”.

Polskie Radio
Elżbieta Mamos-Gawryś 07.05.2012
Gala Lady Disabled  Dama Niepełnosprawna.
foto: wikipedia

Parlamentarna Grupa Kobiet i Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych wręczą honorowe odznaczenia dla niepełnosprawnych pań - „Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna”.

Jutro /8 maja br. / w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się gala wręczenia tytułów honorowych „Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna”. Uroczystość jest współorganizowana przez Parlamentarną Grupę Kobiet i Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych.

Tytuł „Lady D.” będący skrótem angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Dama Niepełnosprawna) jest od 2002 r. przyznawany paniom, które pomimo codziennych problemów z własną niepełnosprawnością działają społecznie. Inicjatorem wyróżnienia „Lady D.” jest przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych poseł Marek Plura.

Od 2010 r. nagroda „Lady D.” jest przyznawana w pięciu kategoriach: kultura i sztuka, sport, aktywność społeczna, aktywność zawodowa oraz dobry start. Do tej pory wręczono ją 40 osobom. W skład kilkuosobowej kapituły wyróżnień „Lady D.” wchodzą dziennikarze, naukowcy i działacze społeczni. Jej wieloletnią przewodniczącą była wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Dla uczczenia jej pamięci tytuł nazywany jest obecnie wyróżnieniem „Lady D.” im. Krystyny Bochenek. Tegoroczną przewodniczącą kapituły przyznającej wyróżnienie jest poseł Magdalena Kochan.

W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Sejmu Ewa Kopacz, a spotkanie uświetni występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

/IAR/ Elżbieta Mamos/ Biuro Prasowe Sejmu

Section02
Section03
Section04