Radio Parlament
Section01

Zdrowa kobieta – silna Polska

Polskie Radio
Danuta Zaczek 22.05.2012
Zdrowa kobieta  silna Polska
foto: Glow Images/East News

Jak podaje Kancelaria Sejmu w czwartek 24 maja br. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej odbędzie się debata „Zdrowa Kobieta – silna Polska. Bądź dla siebie najważniejsza”.

Konferencja jest współorganizowana przez Parlamentarną Grupę Kobiet, Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy oraz posła Jerzego Ziętka (PO). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Sejmu Ewa Kopacz i wicemarszałek Senatu Maria Pańczyk – Pozdziej.

Celem debaty jest ukazanie roli kobiet we współczesnym świecie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę rzetelnego i systematycznego dbania o ich zdrowie w obecnej sytuacji społeczno – gospodarczej. W kontekście rozpoczynającego się 25 maja br. Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem poruszony zostanie również problem raka szyjki macicy w Polsce. Zaprezentowane zostaną opracowane przez Koalicję „Rekomendacje kompleksowych zmian w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce”.

W debacie udział wezmą autorytety medyczne, parlamentarzyści, politycy oraz znane i szanowane Polki, które poparły Koalicję. Są wśród nich m.in.: poseł Beata Małecka – Libera, senator prof. Alicja Chybicka, senator Helena Hatka, prof. Anna Dobrzańska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, położna Ewa Janiuk oraz Bożena Dykiel, Jolanta Fajkowska i Katarzyna Dowbor.

Section02
Section03
Section04