Polskie Radio
Section05
koalicja

Latos o Zjednoczonej Prawicy: przekaz na zewnątrz powinien być spójny

- Myślę, że będą kolejne wnioski dotyczące tego, co należy zrobić, jak należy rozmawiać z naszym - powiem delikatnie - chwilami dość nieco mniej przewidywalnym koalicjantem. Wolałbym, żeby w koalicji była jednak pewna przewidywalność - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja polityka

Wieczorne zebranie klubu PiS. Czerwińska: relacje z Solidarną Polską nie były poruszane na posiedzeniu

W Warszawie w środę wieczorem odbyło się spotkanie Klubu Parlamentarnego PiS. Jak przekazano - wbrew wcześniejszym spekulacjom - relacje partii z Solidarną Polską nie były poruszane podczas debaty. Omówiono natomiast kwestie wewnętrzne partii, a także aktualną sytuację gospodarczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Solidarna Polska koalicja

Powstanie koalicja PO i Polski 2050? "Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia"

- Szymon Hołownia proponuje ofertę środka, która dla szerokiej grupy może być atrakcyjna. Natomiast gdyby doszło do połączenia Platformy Obywatelskiej i Polski 2050, to wyborcy mogliby odpłynąć - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Rogacin. Gośćmi audycji byli także Patryk Słowik i Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Szymon Hołownia Donald Tusk koalicja Polska 2050 Platforma Obywatelska polityka

"To jest bardzo niebezpieczne". Cezary Gmyz o zapisach niemieckiej umowy koalicyjnej

- Zapisy umowy koalicyjnej budzą najwyższy niepokój, dlatego że do tej pory tak daleko idących postulatów w Unii Europejskiej nie formułowano. To, co zaproponowali koalicjanci [...] oznacza utworzenie Republiki Federalnej Europy, państwa wzorowanego na ustroju niemieckim - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy polityka Bundestag SDP koalicja Michał Rachoń Cezary Gmyz

Nowa koalicja w Niemczech. Reginia-Zacharski: zagadnienia ideologiczne będą usytuowane wyżej

- Ci politycy są doświadczeni, wiedzą iż pewne unijne instrumenty czy narzędzia są skuteczne więc paliwo o charakterze ideologicznym będzie działało nadal - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski. Politolog i ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego odniósł się w ten sposób do ostatnich wydarzeń w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej relacje polsko-niemieckie polityka SPD Niemcy koalicja