Radio Parlament
Section01

"Rz": PiS obraziło się na marszałka Komorowskiego

migracja
migrator migrator 19.02.2010

W tej kadencji Prawo i Sprawiedliwość nie będzie już składać w Sejmie projektów ustaw - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska tłumaczy gazecie, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Posłanka skarży się, że jej partia opracowuje projekty, zatrudnia specjalistów od ekspertyz, a ustawy trafiają do "zamrażarki" marszałka Bronisława Komorowskiego albo wchodzą do Sejmu spisane przez PO.

"Rzeczpospolita" wylicza, że od początku kadencji PiS złożyło w Sejmie 152 projekty ustaw. Parlament uchwalił dotąd 28 z nich, a odrzucił 43 projekty. 20 propozycji ustawodawczych PiS czeka w Sejmie na nadanie numeru druku, co pozwoli wprowadzić je pod obrady.

Sekretarz Rady Politycznej PiS Maks Kraczkowski mówi "Rzeczpospolitej", że opracowanie ustawy kosztuje dużo pieniędzy i jest czasochłonne. Dlatego też władze klubu PiS przyjęły nową strategię. Zamiast formalnie składać do laski marszałkowskiej projekty ustaw, partia będzie prezentować swoje propozycje na konferencjach prasowych i organizować na ich temat dyskusje panelowe.

pm, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04