X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Przesłuchanie byłego szefa ABW przerwane do marca

migracja
migrator migrator 25.02.2010

Przesłuchanie byłego szefa ABW przez komisję śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy zostało przerwane. Śledczy zdecydowali o kontynuowaniu go w innym terminie ze względu na możliwość szczegółowego zapoznania się ze stenogramem z dzisiejszego przesłuchania.

Bogdan Święczkowski nadzorował sprawę przeciwko mafii węglowej i referował jej postępy podczas narad organizowanych u premiera Jarosława Kaczyńskiego.

W ponad trzygodzinnej swobodnej wypowiedzi przyznał, że ponosi moralną odpowiedzialność za to, że funkcjonariusze nie byli w stanie zapobiec samobójczej śmierci Barbary Blidy.

Jednocześnie dodał, że nie wierzy, aby na miejscu zdarzenia mogło dojść do zacierania śladów przez jego podwładnych. Dodał również, że w jego przekonaniu była posłanka SLD była winna, a prokuratura miała podstawy do postawienia jej korupcyjnych zarzutów.

Poseł PiS Wojciech Szarama uważa, że zeznania Święczkowskiego potwierdzają tylko wersje innych świadków i bezzasadność zarzutów o domniemanych naciskach w tej sprawie.

 

 

Tymczasem zupełnie inne wrażenia ma poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wójcik. Przyznaje, że nie jest zaskoczony strategią przyjętą przez byłego szefa ABW, która opiera się na wzięciu na siebie całej odpowiedzialności, chroniąc tym samym ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

 

 

Również przewodniczący komisji Ryszard Kalisz z SLD uważa, że sprawa była polityczna. Świadczą o tym częste spotkania Święczkowskiego z ówczesnym szefem rządu. Dowodem jest też próba manipulowania informacjami.

 

 

Po tragedii w Siemianowicach Śląskich Bogdan Święczkowski jako szef służby oddał się do dyspozycji premiera, a następnie został przez niego wysłany na urlop. Decyzja miała związek ze śmiercią byłej posłanki SLD i minister budownictwa, która postrzeliła się, podczas gdy funkcjonariusze ABW przeszukiwali jej mieszkanie. Po dwóch tygodniach Święczkowski wrócił z urlopu, ale jak sam przyznał nadzór nad sprawą w ABW przekazał swojemu zastępcy.
Dalszy ciąg przesłuchania Święczkowskiego zaplanowany jest na 11 marca na 9 rano.

to,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04