Polskie Radio
Section05
bogdan święczkowski

Bogdan Święczkowski nowym sędzią TK. Wojciech Biedroń: świetny wybór

- Tak to jest, że Sejm wybiera sędziów TK, i bardzo dobrze, że tak się stało, to świetny wybór - komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z wPolityce.pl mianowanie Bogdana Święczkowskiego na sędziego TK. - Nie ma się z czego cieszyć, nie ma specjalnie czego gratulować - ripostował Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". - Zdolność koalicyjna PiS i Zjednoczonej Prawicy jest możliwa do uzyskania w tych kluczowych rzeczach, a opozycja w dalszym ciągu buksuje, nie mając pomysłu i na to, co robić i w którą stronę - stwierdził zaś Piotr Grzybowski z "Niedzieli". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Eliza Olczyk Marcin Piasecki Wojciech Biedroń sądownictwo prokuratura Trybunał Konstytucyjny bogdan święczkowski

Kulisy spotkania Kaczyński-Ziobro. wPolityce.pl: nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego

Portal wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro, pisze, że "nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego". Atmosfera spotkania była dobra - dodaje portal, powołując się na źródła w Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska polityka koalicja Rząd RP POLSKA prokuratura bogdan święczkowski

Bogdan Święczkowski: plan zabicia mnie wynikał z obaw przestępcy

- Plan zabicia mnie został ujawniony w toku sprawy dotyczącej korupcji w zakładzie karnym. W przeszłości doprowadziłem do skazania za zabójstwo jednego z osadzonych, wydaje się, że głównym motywem były obawy tego mężczyzny, że mogę doprowadzić do podjęcia jeszcze innej sprawy przeciwko niemu - powiedział "Gazecie Polskiej" Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.
Zobacz więcej na temat:  bogdan święczkowski Prokuratura Krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja Zbigniew Boniek Gazeta Polska przestępczość policja POLSKA

Prok. Bialik: planujący zamach na Święczkowskiego mieli współpracowników na wolności

Dwóch osadzonych w więzieniu w Strzelcach Opolskich zostało oskarżonych o planowanie zabójstwa prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Jak mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, jeden ze skazanych, "za pośrednictwem osób przebywających na wolności, dostarczył broń z tłumikiem i amunicję". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bogdan święczkowski Prokuratura Krajowa służby i bezpieczeństwo

"Nie dam się zastraszyć prokuratorowi krajowemu"

Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej, na wniosek Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego zbada, czy mecenas Roman Giertych dopuścił się przekroczenia granic wolności słowa. Przeciwko niemu zostało wszczęte dochodzenie dyscyplinarne. Chodzi o dwie jego medialne wypowiedzi, w których sugerował „groźby bezprawne w stosunku do prokuratorów”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych prokuratura bogdan święczkowski