Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

"Polska jest przeciwna federalizacji UE". Stanisław Janecki o zaostrzeniu polityki rządu

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Polska jest jedynym dużym krajem, piątym co do wielkości, który jest przeciwnikiem pseudofederalizacji - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Janecki z tygodnika "Sieci". Gościem Krzysztofa Świątka w "Debacie dnia" był również dr Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Karol Gac Krzysztof Świątek POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska

"Wróżenie z fusów". Jędrzej Lipski o doniesieniach dotyczących zmian w rządzie

- Prezes PiS, to nie jest (...) spiritus movens wszystkich działań. Oczywiście ma decydujący wpływ w sprawach partii, rzeczywiście decyduje o wielu rzeczach, ale jednak inne czynniki też mają na to wpływ - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Lipski z "Dziennika Zachodniego", komentując plotki o możliwych zmianach personalnych w rządzie. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z "Niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Michał Płociński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński

Andrzej Potocki: Europa jest bardziej zainteresowana karaniem Polski niż przekazaniem funduszy z KPO

- Jeżeli pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy nie wpłyną, autentycznie wziąłbym sobie do serca słowa Jarosława Kaczyńskiego - tak mówił w Polskim Radiu 24 o ostatnim wywiadzie prezesa PiS dla "Sieci" publicysta tego tygodnika Andrzej Rafał Potocki. Gościem "Debaty dnia" był również Piotr Kusznieruk, publicysta dziennika "Trybuna".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Mirosław Skowron

Guy Verhofstadt uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Politolog: wyjątkowo perfidne, świadome ustawianie narracji

- Uderza się w Jarosława Kaczyńskiego i inne postacie, wiedząc, że będzie to bolało. Pewna prof. socjologii nazwała nawet Kaczyńskiego bolszewikiem. Wyjątkowo perfidne, obliczone na prowokację jest też wyciąganie wątków osobistych. To świadome działania, kampanie narracyjne - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Guy Verhofstadt Jarosław Kaczyński Unia Europejska Europa

"Granica została przekroczona wielokrotnie". Kuźmiuk o relacjach KE z Polską

- W antypolskich wypowiedziach celuje Vera Jourova, która wielokrotnie wypowiadała się, jakby zabierała głos w imieniu całej KE. Już po porozumieniu mówiła "zablokujemy pieniądze dla Polski". Jakby to ona miała osobiście wpływ na wypłatę tych pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Jarosław Kaczyński Komisja Europejska Unia Europejska fundusze europejskie fundusze unijne

Prezes PiS: Polska nie mieści się w niemiecko-rosyjskich planach panowania nad Europą

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ocenił, że Polska nie mieści się w niemiecko-rosyjskich planach panowania nad Europą. Dodał, że nasz kraj "jest dla nich przeszkodą". Skomentował także, że zaangażowanie naszego kraju w pomoc Ukrainie było ważnym czynnikiem w powstrzymaniu rosyjskiego ataku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Unia Europejska Niemcy Rosja

Prezes PiS zapowiada powrót do reformy wymiaru sprawiedliwości. "Celem KE nie była ochrona praworządności"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział powrót do reformy wymiaru sprawiedliwości. "Musimy podjąć ten wysiłek, bo każdy chyba widzi, że celem tych interwencji [Komisji Europejskiej] nie była ochrona praworządności europejskiej, ale rozmontowanie praworządności w Polsce" - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka sądownictwo

"Próbuje się nam zabrać wolność, suwerenność i jeszcze nas obrabować". Prezes PiS o konflikcie z Brukselą

- Są ochroną łamania praworządności przez rozgrzanych politycznie sędziów, łamiących polskie ustawy, polską konstytucję - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnia "Sieci", odnosząc się do działań UE w stosunku do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Komisja Europejska polityka POLSKA

Polska wciąż bez środków z KPO. Lodowski: instytucje unijne umyślnie powstrzymują nasz rozwój

- Mam wrażenie, że Polacy wznieśli się na wyżyny cierpliwości i negocjacyjnej pasywności - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski (publicysta). Gościem "Debaty dnia" był także dr Bartosz Machalica (Centrum im. I. Daszyńskiego).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Jarosław Kaczyński Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki kampania wyborcza wybory

Czy Polska otrzyma od Niemiec reparacje? Gac: to bardzo skomplikowany proces

- Jarosław Kaczyński powiedział wprost, że jest to praca nawet nie na lata, ale wręcz na pokolenia. To pokazuje, o jakiego rozmiaru sprawie mówimy - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy"). Gościem "Debaty dnia" był także Janusz Życzkowski ("Gazeta Lubuska"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Jarosław Kaczyński Niemcy Krzysztof Świątek