X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński: Antoni Macierewicz postawił na Polskę

Jarosław Kaczyński wziął udział w uroczystościach z okazji 70. urodzin byłego ministra obrony narodowej. Szef partii rządzącej mówił o działalności jubilata w opozycji demokratycznej, a odnosząc się do ostatnich lat, podkreślał m. in. jego zaangażowanie w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Jarosław Kaczyński Komitet Obrony Robotników Prawo i Sprawiedliwość

Joanna Lichocka: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Na listach kandydatów PiS w wyborach samorządowych na radnych nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w spółkach skarbu państwa i samorządu terytorialnego - poinformowała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W Polskim Radiu 24 komentarz Joanny Lichockiej, posłanki PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Andrzej Duda reprywatyzacja Warszawa Jarosław Kaczyński

"Zamordowani w rzezi wołyńskiej zginęli, bo byli Polakami"

"Zamordowani w rzezi wołyńskiej zginęli, bo byli Polakami. Zginęli, bo nie istniało wówczas suwerenne państwo polskie, które byłoby w stanie się za nimi ująć i skutecznie ich ochronić" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Jak podkreślił, tylko nazwanie zła złem stwarza perspektywę dobrego jutra. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeź Wołyńska prezydent Andrzej Duda Jarosław Kaczyński

Piotr Semka o zmianach w Prawie i Sprawiedliowości

Piotr Semka na łamach tygodnika DoRzeczy, zabrał głos w kwestii przewodnictwa w Prawie i Sprawiedliwości oraz zmianach jakie w ostatnim czasie zachodzą w tej partii. Czy Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki? Kto będzie przewodził PiS-em w przyszłości? O tym między innymi w rozmowie z Piotrem Semką z tygodnika DoRzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Semka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Ekspert: PiS nie ma alternatywy ws. prezydentury Dudy

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta w następnych wyborach będzie Andrzej Duda. "Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent" - stwierdził w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". W Polskim Radiu 24 komentarz Romana Mańki z fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Ryszard Czarnecki: Andrzej Duda to nasz prezydent

- Czasem mamy różne zdania, ale taka jest demokracja – stwierdził w audycji "24 pytania - Rozmowa poranka" Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS odniósł się do wywiadu dla tygodnika "Sieci", w którym Jarosław Kaczyński przyznał, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich 2020 roku najprawdopodobniej będzie Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf POLSKA Ryszard Czarnecki Andrzej Duda Jarosław Kaczyński

Zatrudnieni w spółkach skarbu państwa nie wystartują do samorządów

Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS. W audycji Północ-Południe komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe