Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Afera wizowa. Szczerba: poprzedni rząd wiedział o korupcji

- Mariusz Kamiński, Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, a w szczególności Zbigniew Rau dokładnie wiedzieli kogo mają w MSZ na stanowisku sekretarza stanu i że proceder korupcyjny trwa - powiedział we wtorek szef komisji śledczej ds. tzw. afery wizowej Michał Szczerba (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Szczerba Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ komisja śledcza wiza wizy Maciej Wąsik Mariusz Kamiński Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Zbigniew Rau CBA korupcja zjednoczona prawica koalicja obywatelska

TYLKO U NAS Brak zgody w PiS ws. Wojciechowskiego. "Kozioł ofiarny"

Kierownictwo PiS odcina się od Janusza Wojciechowskiego i nasila krytykę pod jego adresem. - Przyszedł do nas z ZSL-PSL-u. To jest dla nas tylko nauczka, że od tych środowisk daleko - stwierdził w Sejmie prezes partii Jarosław Kaczyński. Z rozmów portalu PolskieRadio24.pl z politykami PiS wynika, że niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości stają w obronie unijnego komisarza. - Prezes działa na emocjach - powiedział nam jeden z członków ugrupowania, specjalizujący się w rolnictwie.  
Zobacz więcej na temat:  Janusz Wojciechowski Jarosław Kaczyński PiS rolnictwo PSL POLSKA polityka

Podsłuchy w czasach rządów PiS. Kaczyński: premier Morawiecki nie był inwigilowany

Jarosław Kaczyński zapewnił, że były premier Mateusz Morawiecki nie był inwigilowany systemem Pegasus. W trakcie konferencji prasowej przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do doniesień medialnych, które wskazują, że wśród podsłuchiwanych w czasach rządów PiS osób był ówczesny premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki podsłuch podsłuchy pegasus inwigilacja polityka służby specjalne

TYLKO U NAS Kto na czele PiS po Jarosławie Kaczyńskim? Były premier ma poważnego konkurenta

W przyszłym roku Prawo i Sprawiedliwość wybierze prezesa. Wciąż nie wiadomo, czy w wyborach tych weźmie udział Jarosław Kaczyński. Zainteresowany przewodnictwem w partii jest były premier Mateusz Morawiecki. Z rozmów z politykami PiS wynika, że "czarnym koniem" tej rywalizacji może być polityk, który dziś nie zasiada nawet we władzach PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Sejm Mateusz Morawiecki Przemysław Czarnek TYLKO U NAS POLSKA polityka

Incydent w Warszawie podczas obchodów PiS miesięcznicy smoleńskiej

Na Placu Piłsudskiego, podczas cyklicznych obchodów kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, prezes PiS zerwał baner z hasłem "Kłamstwo smoleńskie" i pewien czas niósł go w ręce. Rozległy się okrzyki, m.in. "Dewastator, dewastator".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Maciej Wąsik Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak katastrofa smoleńska

"Nie będę działał pod presją". Janusz Wojciechowski o swojej dymisji

- Nie będę działał pod presją - powiedział komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski, komentując wezwanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, by podał się do dymisji. Podobnie odpowiedział na wezwania wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Jarosław Kaczyński Władysław Kosiniak-Kamysz Janusz Wojciechowski Komisja Europejska ŚWIAT Europa