Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

„Konferencja Grzegorza Schetyny to teatr polityczny”

„W związku z brakiem reakcji na mowę nienawiści na Marszu Niepodległości żądamy dymisji Beaty Szydło i jej rządu. W innym wypadku, w przyszłym tygodniu, wspólnie z Nowoczesną i PSL, złożymy wniosek o konstruktywne wotum nieufności” – powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego słowa komentowali w Debacie Dnia Mikołaj Wójcik (Fakt), Damian Cygan (DoRzeczy.pl) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Marsz Niepodległości 11 listopada Beata Szydło rząd Beaty Szydło Mikołaj Wójcik Jarosław Kaczyński

Dwa lata rządu PiS. "Obietnice przestały być abstrakcją"

Premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali we wtorek dwa lata rządów. W środę dokonania swoich resortów przedstawili kolejni ministrowie. Dwa lata rządu Beaty Szydło podsumowywali w audycji Północ-Południe Jacek Karnowski (red. nacz. Sieci) i Grzegorz Łaguna (SuperStacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Dwa lata rządów PiS: "Sondaże rozpieszczają rządzących"

Premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali we wtorek dwa lata rządów. W środę dokonania swoich resortów przedstawią ministrowie. O dwóch latach rządów PiS i rekonstrukcji gabinetu premier Beaty Szydło mówił w audycji Północ-Południe politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Dwa lata rządu premier Szydło. Komentarze publicystów

Premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali dwa lata funkcjonowania rządu. W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów – Wojciecha Muchy z Gazety Polskiej Codziennie, Marka Króla z Sieci, Grzegorza Osieckiego z Dziennika Gazety Prawnej i Bogumiła Łozińskiego z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło rząd Beaty Szydło Jarosław Kaczyński

Debata Dnia: Publicyści o relacjach rząd-prezydent

Podczas konferencji, podsumowującej dwa lata rządów PiS, Jarosław Kaczyński stwierdził, że proces zmian jest obecnie trudniejszy niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej, na co wpływ miały mieć weta prezydenta ws. zmian w sądownictwie. W Debacie Dnia o tym, czy rzeczywiście postawa Andrzeja Dudy jest problemem dla partii rządzącej, mówili Antoni Trzmiel z TVP i Jakub Oworuszko z Agencji Informacyjnej Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda reforma sądownictwa reforma sądownictwa pr24 krs Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość

Północ-Południe: dwa lata premier Beaty Szydło

Jarosław Kaczyński powiedział w TVP Info, że największym osiągnięciem dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy jest przełamanie niemożności. – Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać -  podkreślał prezes PiS. W magazynie Północ-Południe komentarz prof. Kazimierza Kika, politologa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Kazimierz Kik Andrzej Duda

Prezes PiS: zmiany w rządzie pewnie w grudniu

O zmianach personalnych w rządzie dowiemy się pewnie w grudniu – powiedział Jarosław Kaczyński. – Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w nową, trochę trudniejszą sytuację – dodawał prezes PiS. W Polskim Radiu 24 komentarz publicystów – Jerzego Jachowicza i Marka Króla.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS rząd Beaty Szydło Beata Szydło Mieszkanie Plus Witold Waszczykowski MSZ Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury

Jarosław Kaczyński premierem? Komentarze

- Sposób prowadzenia debaty na temat rekonstrukcji rządu jednoznacznie wskazuje, że Jarosław Kaczyński będzie premierem. Nie twierdzę, że nastąpi to jutro. Być może jutro odbędzie się podziękowanie dla premier Beaty Szydło, która nadspodziewanie dobrze wywiązała się z funkcji premiera. Sądzę jednak, że przed końcem roku to Jarosław Kaczyński będzie już prawdopodobnie szefem rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. O zapowiadanej rekonstrukcji rządu mówili także Paweł Lisicki z tygodnika Do Rzeczy i dr Piotr Zakrzewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński premier Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość PiS rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Paweł Lisicki Andrzej Anusz

Rekonstrukcja rządu. "Trwają silne walki o wpływy"

– Najwidoczniej nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Cały czas toczy się gra między poszczególnymi stronnictwami w partii rządzącej  – powiedziała Anna Gielewska z tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do przedłużającego się terminu, w którym premier Beata Szydło ma poinformować o zapowiedzianych zmianach w rządzie. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Tomasz Terlikowski z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło rekonstrukcja rządu Rząd RP Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło