X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Jak nieobecność szefa PiS wpływa na prace rządu?

– Układ władzy zbudowany pod Jarosława Kaczyńskiego, w chwili jego niedyspozycji, nie jest do końca efektywny – ocenił Andrzej Stankiewicz, publicysta Onet.pl. W audycji „Wróżenie z Faktów”, razem z Agatonem Kozińskim z „Polski The Times”, zastanawiali się, czy aktualna nieobecność prezesa PiS w życiu politycznym wpłynie negatywnie na działania rządu.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Sejm Łukasz Warzecha Andrzej Stankiewicz Agaton Koziński

„To próba ucywilizowania losu zwierząt w Polsce”

– Część z proponowanych rozwiązań może, a być może powinno ulec modyfikacji – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Czabański z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Odniósł się w ten sposób do projektu ustawy o ochronie zwierząt, który pod koniec ubiegłego roku trafił do Sejmu. Jakie są szanse na szybkie zatwierdzenie nowych przepisów?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Czabański prawa zwierząt zwierzęta Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński POLSKA

Debata Poranka: Publicyści o obniżeniu zarobków polityków

– To ruch obliczony na wymazanie z pamięci Polaków sprawy premii (...). Dla części społeczeństwa zarobki parlamentarzystów są abstrakcyjnie wysokie – komentował w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”. W Polskim Radiu 24 o zmianach dotyczących zarobków polityków mówili również Dariusz Grzędziński z „Faktu” i Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Sejm wynagrodzenia Prawo i Sprawiedliwość Senat

Premier Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Garwolina

„W trakcie naszych rządów podnieśliśmy rentę socjalną o 50 proc. Wcześniej podwyżki były kilkuprocentowe, ale nigdy nie były tak skokowe. Drugi postulat protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych również został spełniony i to z nawiązką. Budujemy bowiem dodatkowe możliwości świadczeń i usług rehabilitacyjnych tak, by nadzór nad jakością tych usług działał dla dobra osób niepełnosprawnych” – powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej w Garwolinie premier Mateusz Morawiecki. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie) i Marcin Makowski (Wirtualna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier Jarosław Kaczyński Konstytucja Biznesu

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów miast

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast wojewódzkich i współwojewódzkich w jesiennych wyborach samorządowych. Prezes PiS zastrzegł jednak, że nie jest to początek kampanii wyborczej, ale rozpoczęcie okresu przygotowawczego. Wybór komentowali w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Kamiński (PAN), Piotr Gozdowski (Wolne Miasto Warszawa), Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS wybory samorządowe Patryk Jaki Warszawa

Ranking zaufania: prezydent Andrzej Duda wyraźnym liderem

- Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (70 procent) zaufaniem Polaków - wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 61 procent zaufania, a szef MS Zbigniew Ziobro i wicepremier Beata Szydło - po 49 procent. Liderem rankingu nieufności jest szef PO Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu 46 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ranking Andrzej Duda Grzegorz Schetyna Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro Beata Szydło Jarosław Kaczyński CBOS

PiS przedstawiło wyniki „Ankiety Konstytucyjnej 2017”

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło wyniki „Ankiety Konstytucyjnej 2017”. Ankieta dotyczy głównych problemów związanych z ustawą zasadniczą. O sporządzenie dokumentu i przekazanie odpowiedzi poproszono dwa lata temu zespół konstytucjonalistów. W Polskim Radiu 24 transmitowaliśmy ogłoszenie wyników Ankiety Konstytucyjnej, a skomentował je na naszej antenie politolog prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Senat Adam Bielan Andrzej Duda Jarosław Kaczyński konstytucja Trybunał Konstytucyjny premier prezydent

"PiS całą konwencję poświęcił sprawom społecznym”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. Dzień po konwencji rządzącej partii w Warszawie, czołowi politycy partii odwiedzili m.in. Kraków, Skawinę, Brzesko i Wieliczkę. Poza Małopolską na trasie objazdu znalazł się także Bytów na Pomorzu oraz Trzcianka w Wielkopolsce. O planie PiS-u na kolejne lata rządów oraz na wybory samorządowe mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (Superstacja) i Marek Król („Sieci”).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Warszawa samorząd Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki