Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

"Widać, że formuła liberalno-konserwatywna wyczerpała się". Politolog o kryzysie w PO

 - Mam wrażenie, że to jest krzyk desperacji - wzywanie przez Platformę pozostałych ugrupowań, żeby połączyły się w jedną formację, coś na kształt Koalicji Europejskiej, i wystartowali wspólnie. Myślę, że to się nie uda - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. Gośćmi audycji byli również Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego oraz Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Prawo i Sprawiedliwość PSL Jarosław Kaczyński sondaż POLSKA

Próba zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej. "Gazeta Wyborcza" pisze o "nietypowej akcji"

Przy okazji kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, znów dała o sobie znać Lotna Brygada Opozycji. Podczas składania wieńca pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej, znani z prowokacji aktywiści, próbowali zakłócić obchody. Prymitywne okrzyki przypadły do gustu stołecznej "Gazecie Wyborczej", która oceniła zajścia mianem "nietypowej akcji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska PiS Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku Gazeta Wyborcza społeczeństwo

Sylwestrowy protest pod domem prezesa PiS. Rzecznik KSP: było 13 osób, z czego 12 służbowo

Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak odniósł się do akcji zorganizowanej na warszawskim Żoliborzu, zapowiadanej jako "Sylwester u Kaczyńskiego". - Jeżeli chodzi o zapowiedzi facebookowe, zderzyły się one z rzeczywistością już po raz kolejny. Dlatego są one przez nas traktowane z przymrużeniem oka. Dla przykładu na ul. Mickiewicza o godz. 19 miało być ok. 14 tysięcy osób. Było 13, z czego 12 służbowo, bowiem byli to dziennikarze - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński policja protest sylwester Nowy Rok Prawo i Sprawiedliwość Warszawa

"Jesteśmy jedną wielką rodziną". Życzenia świąteczne od wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

- Święta Bożego Narodzenia to święta jedności. Święta, które jest nam wszystkim bardzo, ale to bardzo potrzebne, szczególnie w trudnym czasie. Jestem przekonany, że ten trudny czas mija. Tego wszystkim życzę, wszystkim Polakom, niezależnie od tego gdzie są, kim są, jakie mają poglądy, czym się od siebie różnią - powiedział wicepremier, prezes PiS, Jarosław Kaczyński w życzeniach z okazji Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Narodzenie święta Kościół katolicki społeczeństwo Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

"Zapewnia tożsamość, kulturowe zróżnicowanie". Prezes PiS o roli państwa narodowego w UE

- Sami chcemy podejmować decyzję. Chcemy mieć w Polsce ośrodek dyspozycji politycznej, który będzie zabiegał o interesy kraju w najróżniejszych dziedzinach. Z ogromnym wyróżnieniem kultury i tożsamości - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Europa

"Skrajnie szkodliwe, przyczyniły się do wzrostu zakażeń i zgonów". Prezes PiS o strajkach kobiet

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier Jarosław Kaczyński nazwał ostatnie demonstracje organizowane przez stowarzyszenie Ogólnopolski Strajk Kobiet "skrajnie szkodliwymi". Jak podkreślił prezes PiS, przyczyniły się one do wielu zakażeń koronawirusem i wzrostu przypadków śmiertelnych, przypomniał także, że były nielegalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka aborcja strajk kobiet Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość